Vali Akpınar’dan Bozüyük’e Ziyaret

Vali Akpınar’dan Bozüyük’e Ziyaret

Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar, Bozüyük ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. 

Bozüyük Hükümet Konağı önünde, Kaymakam Köksal Şakalar, Garnizon Komutanı Bakım Binbaşı Alper Koç, Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Süleyman Can, İlçe Emniyet Müdürü Ümit Okumuş ve daire amirleri tarafından karşılanan Vali Akpınar, Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) bazı sanayi kuruluşlarını gezdi.

Özel bir plastik fabrikasını gezen Vali Akpınar ve beraberindekiler, fabrikanın yönetim kurulu üyesi Ahmet Nedim Narlı'dan üretim hakkına bilgi aldı.

Buradaki incelemelerinin ardından Bozüyük Anadolu Öğretmen Lisesi'ni ziyaret eden Akpınar, Okul Müdürü Sabri Erdoğdu ve öğretmenlerle sohbet etti.

Bozüyüklü iş adamı Osman Tekeli'yi ve ardından Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası'na (TSO) gelen Akpınar, TSO Yönetim Kurulu Buğra Levent ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Vali Akpınar, burada yapığı konuşmada, geçen yıl fabrikalardan alınan bilgiye göre Bilecik'in tamamından 1 milyar 200 bin dolarlık ihracat yapıldığını söyledi.

Türkiye geneline bakıldığında bu rakamın iyi bir oran olduğunu ve Bilecik'in kişi başına 6 bin dolarlık ihracatı olan bir şehir olduğunu dile getiren Akpınar, şöyle konuştu:

"Bozüyük'te ise sadece Eczacıbaşı ve özel bir kablo üretim firmasının ihracatı 400 milyon dolar. Yüksek Hızlı Tren (YHT) ve lojistik köy, Bilecik'te çok şeyi değiştirecek. Plastikçiler İstanbul'dan çıkıyorlar. Çünkü onların olduğu yerler arsa hüviyetini kazanmış. Onlara Söğüt ilçemizi önerdik."

Bozüyük TSO Yönetim Kurulu

Başkanı Levent ise Metristepe'nin Bozüyük'ün bir sembolü olduğunu, Bozüyük'te tarihi turizmi canlandırmak için Metristepe ve Söğüt arasında bulunan yolun Köy Hizmetleri tarafından iyileştirilmesi yapılabileceğini belirtti.

Ziyaretin ardından Levent, Akpınar'a Metristepe Anıtı maketi ve Osmanlı tuğrası hediye etti. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç