• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
VALİ BÜYÜKAKIN: BİLECİK’İN GELİŞİMİNE İVME KAZANDIRMALIYIZ

VALİ BÜYÜKAKIN: BİLECİK’İN GELİŞİMİNE İVME KAZANDIRMALIYIZ

Vali Tahir Büyükakın, 2017 yılı hizmet değerlendirmeleri kapsamında İl İdare Şube Başkanları ve ilçe kaymakamları ile biraraya geldi.
Polisevi’nde gerçekleşen toplantıda, yıl içinde gerçekleştirilen hizmetlerin değerlendirilmesi ve 2018 yılı planlamaları görüşüldü.

DOĞA VE TARIH TURIZMI  ÖNEMLİ
Yeni yılın Bilecik’e, ülkemize ve tüm dünyaya huzur ve mutluluk getirmesini dileyen Vali Büyükakın, “Bilecik’in gelişimi için, ilerlemesinin ivme kazanması için turizm konusunda potansiyelin değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Doğa turizmi ve tarih turizmi ile bu ivmenin kazanılabileceğine inanıyorum. Bilecik’in bu iki önemli özelliği iyi yönetilirse sonuç alırız. Doğa turizmi ile ilgili çalışmaları başlattık. Tarih turizmi ile ilgili çalışmalar için de alt yapı ve sosyal olanakların iyileştirilmesi gerekiyor. Bunun için tüm kurumlar olarak işbirliği içinde çalışılmalı. Geçtiğimiz günlerde ifade ettiğim Söğüt ilçemizde toy fikri ile tıpkı Davos ve pek çok şehir gibi Bilecik de adını duyurur. Bütün şehir kapsamında değerlendirilmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Eğer pilot şehir kapsamına girmeyi sağlayabilirsek Bilecik için önemli bir adım atmış oluruz. Bunların hepsi birer vizyon projesidir.” dedi.

VATANDAŞ VE ÇÖZÜM ODAKLI OLACAĞIZ
2017 yılının genel bir değerlendirmesini yapan Vali Büyükakın 2018 yılında yapılacak olan hizmetlerle Bilecik’in gelişimine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.
İl Idare Şube Başkanları ve kaymakamlara vatandaş ve çözüm odaklı çalışma prensibi ile görev yapmaları gerektiğini dile getiren Vali Büyükakın “Yaptığımız hizmetler vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamalı, sorunlarını çözmeli. Bizler bunun için görevdeyiz. İşimizi çözüm odaklı, adaletli yapacağız. Bunu yaparken de dikkatli, hızlı ve çağın gerekliliklerine uygun olarak hareket edeceğiz.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. izmitli valimiz var izmitteki saanyiclere tesvik yer göstermesii bilecik kazandırırrr sanayileşmek demek ekmek demek bilecik gelişmesi demek

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam