VALİ BÜYÜKAKIN: ”GELECEĞİN DÜNYASINA İYİ HAZIRLANIN”

VALİ BÜYÜKAKIN: ”GELECEĞİN DÜNYASINA İYİ HAZIRLANIN”

Bozüyük Belediyesi tarafından yaptırılan 18. sentetik saha düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Vali Tahir Büyükakın, İMKB Anadolu Lisesindeki törende, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın, spor ve eğitimle ilgili ne zaman bir faaliyet yapılsa yanlarında olduklarını bunun yanında kültür, sanayi, ticaret, tarih ve sanat ile ilgili programlarda da yanlarında olduklarını ifade ederek, devletin tüm kurumlarına vermiş olduğu destekler ve Bozüyük’e yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.

Teknolojik gelişmelerin, yetişmiş insan gücünün önemine vurgu yapan ve verdiği örneklerle gençlere, geleceğe hazırlanmaları konusunda anekdotlar paylaşan Vali Büyükakın, şöyle konuştu:

”Asıl meselemiz nesil yetiştirmek ve geleceğe en iyi şekilde  hazırlayabilmek. İnsan kaynakları daha iyi olan daha iyi eğitmiş ve yetiştirmiş olan ülkelerin tekrar öne geçeceğini, bu konuda geride kalmış ülkelerin ise geride kalacağını tahmin etmek hiç de zor değil. İşte bu yaklaşımla sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği doğrultuda bütün çalışmalarımızı biz bunun üzerine inşa etmeye çalışıyoruz. Eğitim seferberliği ile dünyada öne çıkan, çok gerilerden başlayıp, önlere geçen ülkeler var. Geleceğin dünyası geçmişin dünyasından çok daha farklı bir şekilde gelişiyor. Gençlerimizin geleceğin teknolojilerini ve geleceğin mesleklerine dair doğru bilgilendirilmesini, buna göre yetiştirilmesini istiyorum. Kaymakamlığımız geçen yıl programlar yaptı bu yılda yapmaya devam edecek. Sizlerden geleceğin dünyasına çok iyi hazırlanmanızı istiyorum. Bizlerde bu koşullara hazırlayacağız.”

Belediye Başkanı Fatih Bakıcı da ”Her mahalleye bir spor tesisi” projesi kapsamında ilçeye kazandırılan sentetik sahalardan 18’ncisini İMKB Anadolu Lisesine yaptıklarını belirterek, ”Belediye olarak öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu bütün projeleri tek tek hayata geçiriyoruz. Toplamda 19 saha projelerimizi tamamladık. 5 yılda eğitime ayırmış olduğumuz bütçenin değeri 4 milyon liradır. Çocuklarımız için harcadığımız her kuruş bize gelecekte en iyi şekilde geri dönecektir. Yeter ki onlar iyi bir eğitim alarak, geleceğe emin adımlar ile ilerlesinler.” diye konuştu.

Şeyh Edebali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Enes Yalnız’ın ”Sakarya” adlı şiiri okuması ve halk oyunları gösterilerinin ardından dualarla Vali Büyükakın, Kaymakam Hasan Yaman, Belediye Başkanı Bakıcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız ile beraberindekiler, sahanın açılışını gerçekleştirdi.

Vali Büyükakın, daha sonra İMKB Anadolu Lisesinde görev yapan öğretmenlerle bir araya gelerek, sohbet etti.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam