VALİ BÜYÜKAKIN “KRiZ DURUMUNDA 7/24 MÜDAHALEYE HAZIRIZ”

VALİ BÜYÜKAKIN “KRiZ DURUMUNDA 7/24 MÜDAHALEYE HAZIRIZ”

Vali Tahir Büyükakın yeni oluşturulan Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) ve 112 Acil Çağrı Merkezi binasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Gerçekleştirdiği ziyarette Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde yeni kurulan çok amaçlı videowall sistemi ve işleyişi hakkında bilgi alan Vali Büyükakın, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Mehmet Bahadır’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Büyükakın, Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) sayesinde oluşturulacak kriz yönetimi ile olağanüstü durumlara daha hızlı müdahale sağlanacağını belirtti.
Vali Büyükakın, “İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda oluşturulan Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) aracılığı ile insanların yoğun olarak kullandığı risk oluşturan mekanlardan kesintisiz ve güvenilir bir görüntü sağlanacak. Böylece tek merkezden yönetilen bilgi ve iletişim alt yapısı oluşturulacak. Bütün verilere 7 gün 24 saat süreyle ulaşılabilecek. Burada bir kriz anında ilimizdeki tüm olaylara müdahale etme şansına sahibiz. Tek noktadan, hızlı bilgi akışıyla krizin yönetimi sağlanmış olacak” dedi.

Ziyarette yakın zamanda faaliyete geçecek olan 112 Acil Çağrı Merkezi’ni ziyaret eden Vali Büyükakın, merkezin çalışma düzeni, personel eğitimi ve faaliyet planı hakkında bilgi aldi.

Ziyarette Vali Yardımcısı Halil İbrahim Acır da hazır bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam