VALİ BÜYÜKAKIN’DAN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

VALİ BÜYÜKAKIN’DAN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

Vali Tahir Büyükakın, Ramazan Bayramı dolayısıyla, şehit ailelerini ziyaret etti.

Vali Büyükakın, eşi Figen Büyükakın, Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Süleyman Can, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner ve beraberindekilerle birlikte ilk olarak 31 Mayısta Kuzey Irak’ta terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucunda şehit olan 25 yaşındaki Hakkari Yüksekova Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda görevli piyade uzman çavuş Ünal Demir’in İçköyde yaşayan babası Resul ve annesi Fatma Demir’i ziyaret ederek, bayramlarını kutladı.

Burada Demir ailesi ve yakınlarıyla bir süre sohbet eden Vali Büyükakın, daha sonra 1986 yılında Şırnak’ta terör örgütü tarafından pusuya düşürülmesi sonucu şehit olan Ekrem Pehlivan’ın Yenimahalle’de yaşayan annesi Halime Pehlivan’ı, 1997 yılında hayatını kaybeden Burak Ilgaz’ın Yenimahalle’de ikamet eden babası Aziz ve annesi Hanife Ilgazı’ı, 1994 yılında Bingöl Çalıkağıl karakoluna yapılan saldırıda şehit düşen Vahit Elmas’ın babası Ali ve annesi Sultan Elmas’ı Akpınar köyünde ve 1992 yılında HakkariÇukurcu’da terör örgütleriyle girdiği çatışmada şehit olan Vedat Dur’un babası Tahsin ve annesi Fatma Dur’u ile yakınlarını ziyaret ederek, bayramlaştı.

Şehit yakınlarıyla bir süre görüşen Vali Büyükakın, ”Vatan uğruna, canlarını seve seve veren şehitlerimizin aileleri devletimiz için emanettir. Bizler, şehitlerimizin emanetlerine ve gazilerimize tüm imkanları seferber ederek sahip çıkmanın çabası içinde olduk. Ay yıldızlı bayrağımızın ilelebet göklerde dalgalanması için bu topraklarda sonsuza kadar özgür bir şekilde, huzurlu şekilde yaşamamız için gözlerini kırpmadan canlarını veren şehitlerimiz için ne yapsak azdır, bunu çok iyi biliyoruz. Bize vatanımızı, bayrağımızı, istiklalimizi ve hürriyetimizi emanet eden, her anda bizi gözeten tüm şehitlerimize milletçe ödenmesi imkansız şükran borçluyuz. Vatanı, milleti ve bayrağı için şehit olan tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum. Hepsinin mekanı cennet olsun, gazilerimize de Allah’tan uzun ve hayırlı ömür diliyorum.” ifadesinde bulundu.Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam