VALİ BÜYÜKAKIN’IN EŞİNDEN HALK EĞİTİM KURSLARINA  ZİYARET

VALİ BÜYÜKAKIN’IN EŞİNDEN HALK EĞİTİM KURSLARINA ZİYARET

Bilecik Valisinin eşi Figen Büyükakın ve il protokolünün eşleri, Halk Eğitim Merkezi Bilecik Bezi Dokuma Kursunu ve diğer kursları ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, kendilerine refakat etti.

El emeği göz nuruyla özel tezgâhlarda dokunan ürünlerin nasıl üretildiğini yakından izleyen Figen Büyükakın, tarihi köklere sahip olan ürünler hakkında kursiyer ve öğretmenlerle sohbet ederek onlardan bilgi aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ürünlerin satışından elde edilen gelirin bir kısmının, kursiyerlere verildiğini, böylece kursiyerlerin aile bütçelerine katkıda bulunduklarını söyledi. Ayrıca Bilecik’in tarihi geçmişine vurgu yapan Kayı desenli şal ve atkı üretiminin bu kurslarımızda başarıyla gerçekleştirildiğini ifade etti.

Kendisi de İktisatçı bir akademisyen olan Figen Büyükakın, kursiyerlerin bütçelerine yapılan katkılarla, Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu istihdam seferberliğine katkı sağlanmış olduğunu, bunun da Bilecik ekonomisi açısından sevindirici bir gelişme olduğunu kaydetti. Ayrıca Bilecik’in tarihi değerini vurgulayan Kayı desenli şal ve atkı üretiminin, Bilecik’in tanıtımına önemli bir katkı sağlayacağını dile getirdi. Verdikleri bilgilerden ve çalışmalarından dolayı Halk Eğitim Merkezi öğretmen ve kursiyerlerine teşekkür etti.

Kursların, Bilecik halkının yoğun ilgisiyle devam ettiğini kaydeden Fazilet Durmuş, özellikle ev hanımlarını, Bilecik Bezi Dokuma Kursu ve diğer kurslara katılmaya davet ettiklerini ifade etti. Kurs öğretmenlerine ve kursiyerlerimize çalışmalarında başarılar diledi. Halk Eğitim Merkezi kurslarımızı ziyaret eden Figen Büyükakın Hanımefendi’ye ve protokol eşlerine teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam