VALİ ELBAN’DAN İLÇE ZİYARETLERİ

VALİ ELBAN’DAN İLÇE ZİYARETLERİ

Vali Süleyman Elban, iadeyi ziyaretlerinin yanı sıra ilçeleri tanımak amacıyla ziyaretlerine Osmaneli ilçesinden başladı.
Kaymakam Edip Çakıcı tarafından Osmaneli Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) karşılanan Vali Elban, OSB’de incelemede bulunarak, bilgi aldı. Buradan kent merkezine geçen Vali Elban, Osmanlının son dönemlerindeki sivil mimari örnekleri olan tarihi evlerin bulunduğu sokakta incelemede bulundu.

Tarihi Rüstem Paşa camisinde de incelemede bulunan Vali Elban, Kaymakam Çakıcı ve Belediye Başkanı Münür Şahin ile birlikte Necla Hanım Konağı Sürekli Eğitim Merkezinin gezdi.

Vali Elban, daha sonra Sakarya Nehri kenarında Kaymakam Çakıcı ve Belediye Başkanı Şahin ile bir süre görüşerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

ZZ1

İNHİSAR İLÇESİNE ZİYARET

İlçeleri tanımak amacıyla ziyaretlerine devam eden Vali Süleyman Elban, son olarak İnhisar ilçesini ziyaret etti.

Vali Elban’ı, ilçeye bağlı Akköy’de karşılayan Kaymakam Hakan Keskin ile birlikte burada köylülerle sohbet ederek, çocuklarla yakından ilgilendi.

Daha sonra önceki yıl sel nedeniyle zarar gören Tozman köyüne geçen Vali Elban, burada da köylülerle bir süre görüşerek, köyün durumu hakkında bilgi aldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı DSİ 3. Bölge Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan ve inşaat çalışmaları başlayan Tarpak göletinde incelemede bulanarak, yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Elban, daha sonra ilçe merkezindeki çay bahçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek, bir süre görüştü.

Ziyaretlerinin sonunda Söğüt ilçesinde Ertuğrul Gazi Türbesini ziyaret eden Vali Elban, dua etti.

ZZ2

ZZ3

YENİPAZAR İLÇESİNİ ZİYARETİ

Vali Süleyman Elban, ilçe ziyaretleri kapsamında Yenipazar ilçesini ziyaret etti.

Kaymakam Bekir Özen tarafından karşılanan Vali Elban, Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı’nda incelemede bulundu.

Burada tedaylı bilgiler alan Vali Elban, Kaymakam Özen ile birlikte Harmankaya Kanyonu’nun farklı bir bölgesinden izlenebilmesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığınca kanyon girişine yaklaşık 1 kilometrelik mesafede bulunan seyir terasına yürüyerek çıktı.

Buradan kanyonu inceleyen ve bölgede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Elban, Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı’nın Bilecik’in ve Yenipazar ilçesinin tanıtımı ve ilçenin gelişmesi açısından önemli olduğunu söyledi.

Vali Elban, ayrıca kent merkezinde de çeşitli incelemelerde bulundu.

ZZ4

ZZ5

GÖLPAZARI İLÇESİNE ZİYARET

Vali Süleyman Elban, ilçeleri tanımak amacıyla gerçekleştirdiği ziyaretleri kapsamında Gölpazarı ilçesini ziyaret etti.

Kaymakam Tuncay Topsakaloğlu ile diğer ilgilerce karşılanan Vali Elban, ilçeye bağlı Kurşunlu köyüne yapılması planlanan mesire alanında incelemede bulunduktan sonra kent merkezinde tarihi Mihalgazi Camisini ziyaret etti.

Cami çıkışı engelli bir vatandaşla ve halkla selamlaşarak, bir süre sohbet eden Vali Elban, tarihi Taşhan’da da incelemede bulunduktan sonra ilçenin en önemli gelir kaynağı olan kiraz üretimi hakkında Kaymakam Topsakaloğlu’ndan bilgi aldı.

ZZ6

ZZ7

PAZARYERİ İLÇESİNE ZİYARET

Vali Süleyman Elban, Pazaryeri ilçesinde incelemelerde bulundu.

Kaymakam İbrahim Özdel tarafından karşılanan Vali Elban, kent merkezi hakkında bilgi aldıktan Kınık köyünde toprak ürünlerinden yapılan seramik el yapımı çömlekçilik atölyelerini ziyaret etti.

Vali Elban, Kaymakam Özdel ile birlikte Orman ve Su İşleri Bakanlığınca “Tabiat Parkı” ilan edilen Küçükelmalı göletinde incelemede bulundu.

Daha sonra Vali Elban, Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) incelemelerde bulundu.

ZZ8

ZZ9

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam