VALİ KIZILKAYA HALAT ÇEKME OYUNUNA KATILDI

VALİ KIZILKAYA HALAT ÇEKME OYUNUNA KATILDI

Her yıl 15 – 21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Gençlik Haftası  kutlamaları Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir’in Bilecik Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeli ile sporcu ve gençlerin katılımıyla gerçekleştirilen Çelenk Sunma Töreni, saygı duruşu ve  İstiklal Marşımızın  okunmasıyla son buldu.

Çelenk Sunma Töreninden sonra günün ilk programı  Pelitözü Gölparkta gerçekleştirilen “Sosyal Medyadan Sosyal Meydana” faaliyeti oldu. Sosyal Medya Bağımlılığına dikkat çeken ve çeşitli ikramlar sunulan faaliyet kapsamında çocuklar ve gençler çuval yarışı, kaşıkla yumurta taşıma ve halat çekme gibi geleneksel oyunları oynayarak doyasıya eğlendi. Faaliyet alanını ziyaret eden ve sergi alanlarını gezen Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya ve İl Müdürü Yasin Özdemir gençlerle birlikte halat çekme oyununa katıldı. Neşeli ve keyifli anlara şahit olunan programda Bilecik Valisi Sayın Dr. Kemal Kızılkaya düzenlenen yarışmalarda başarılı olan gençlere madalyalarını sunduktan sonra alandan ayrıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği bir diğer program Küçük Elmalı Tabiat Parkı – Bozcaarmut Göleti – Kınık Köyü gezisi oldu. Bozüyük ilçesinden katılım sağlayan gençler Küçük Elmalı Tabiat Parkında halk oyunları, geleneksel oyunlar ve parkur oyunlarıyla doyasıya eğlendi. Bozcaarmut Göletinde gençlerle birlikte kısa bir yürüyüş yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü toplu fotoğrafa katıldı. Gençlerle birlikte Kınık Köyünde bulunan çömlek atölyesini ziyaret eden  Yasin Özdemir gençlerin teşekkür etmesinin ardından programı tamamladı.

21 Mayıs’a kadar sürecek olan faaliyetlere tüm gençler davet edildi.

Resim

ResimResim

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam