• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
VALİ NAYİR ŞEHİTLİK ÖZEL DEFTERİNE NELER YAZDI?

VALİ NAYİR ŞEHİTLİK ÖZEL DEFTERİNE NELER YAZDI?

Türk ulusunun büyük zaferinin kutlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93.yılında gerçekleşen törenler sonrasında aziz şehitlerimize şükranlarını sunmak amacıyla Bilecik Şehit Mezarlığı’nı ziyaret eden il protokolümüz şehitlerimizin kabirlerine çiçek bıraktılar ve dualar ettiler. Ziyaret sonrasında Şehitlik defterini imzalayan Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir şehitlik özel defterine şu notları yazdı:

“ 30 Ağustos 1922, büyük istiklal mücadelemizin zaferle tamamlandığı gündür. Bu büyük zafer, bağımsızlığımızdan asla vazgeçmeyeceğimizin ve tarihe gömülmek istenirken yeniden doğuşumuzun ifadesidir.

Kurtuluş Savaşımızın en büyük zaferinin 93üncü yıldönümünde sahip olduğumuz aynı sağlam ruh ve şuurla ülke bütünlüğümüzü bozmaya çalışanlara gerekli cevabın verileceğinden kimsenin şüphesi olmamalıdır.

Bu inançla, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bu zaferi bize armağan eden, istiklal mücadelemizin yiğit kahramanları aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha minnetle rahmetle yâd ediyorum.

30 Ağustos 2015

Ahmet Hamdi Nayir

Bilecik Valisi”

                                                                                                                                                                  MEHMET SELİM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam