• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
VALİ NAYİR: “SPORUN OLMAZSA OLMAZI HAKEMLERDİR”

VALİ NAYİR: “SPORUN OLMAZSA OLMAZI HAKEMLERDİR”

Vali Nayir, bir restoranda Türkiye Futbol Federasyonu Hakem ve Gözlemcileri Derneği Bilecik Şubesinin 2015-2016 sezonu açılış programında, sporun her branşının kıymetli olduğunu ancak günümüzde futbolun spor branşları içerisinde en fazla ilgi ve seyirci toplayan branş olarak öne çıktığını söyledi. Futbolda hakemlerin etkisinin diğer branşlarla kıyaslanamayacak kadar sorumluluk üstlendiğini anlatan Vali Nayir, şöyle konuştu:

 

"Sorumluluktan dolayı da toplumda çok sık eleştirilen bir yapıya da sahip hakemlik. Bu eleştirilere karşı koymanın en güzel yolu olarak dernekleşmeyi bulmuşsunuz. Ailelerinizle bir araya gelerek birlik, beraberlik, dayanışma ve meslek anlayışı içerisinde görevinizi hakkaniyetli ve adaletli biçimde yapmaya çalıştığınıza inanıyorum. Sahalarda hakemlerimiz, saniyeler ölçüsünde mütalaasını oluşturup, karar verecek durumunda oluyorlar. Anında karar verip ondan sonra da televizyon programlarında yapılan eleştirilerden payınızı alıyorsunuz. Seyircisini en çok toplayan dalda hakemsiz yürüyemeyeceği sayılarla da ortaya çıkıyor. Sporda disiplini ve kuralları uygulayarak sporda istenen sonucun alınmasında büyük emeği geçen, fedakarlık gösteren hakemlerimiz."

 

Merkez Hakem Komitesi (MHK) 2. Bölge Sorumlusu Erdal Güleç ise hakemleri üst klasmanlarda görmek en büyük hedefleri olduğunu ve üst klasmanlara çıkmak içinde daha fazla çalışmak gerektirdiğinin bilinci içerisinde olduklarını ifade etti.

 

 TFFHGD Bilecik Şube Başkanı Hüseyin Altınay da futbolun, dünyanın her yerinde en çok ilgi duyulan ve rekabetinde en yoğun yaşandığı spor branşlarının başında geldiğini vurgulayarak, "Bizler, futbol ailesinin bir parçası olarak sahalarda adalet dağıtmak için görev yapıyoruz. Genel kazananın göklere çıkarmadığı, ancak kaybedenin hedefi haline geliyoruz. Tabi ki zaman zaman hatalarımız oluyor, eksikliklerimiz göze çarpıyor. Bizler, bu hatalarımızı en aza indirebilmek adına, son yıllarda TFF ve MHK tarafından çeşitli eğitimlere katılıyor ve bilgilerimizi birbirimizle paylaşarak eksikliklerimizi gidermek için çalışmalar yapıyoruz" diye konuştu.

 

Bilecik İl Hakem Kurulu (İHK) Başkanı Kenan Beni, yeni sezonda başarı dileğinde bulundu. Daha sonra Bölgesel hakemlikten ulusal hakemliğe terfi eden Berkan Kara ve bölgesel gözlemci olan Fatih Gündoğdu'ya belgeleri verildi.

Sezon açılışına, Vali Nayir'in yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Bilecik Şube Başkanı Nusret Tosun, üst klasman hakemi Suat Arslanboğa, Eskişehir İHK Başkanı Mesut Çarık ve yönetim kurulu üyeleri ile hakemler katıldı. AA

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam