Vali Şentürk, 100 yaş üstü ”Anne”leri ziyaret etti

Vali Şentürk, 100 yaş üstü ”Anne”leri ziyaret etti

Vali Bilal Şentürk, Bilecik’te yaşayan 100 yaşın üzerindeki anneleri ziyaret ederek ”Anneler Günü”nü kutladı.

Vali Şentürk, Bahçelievlerde oğlu ile birlikte yaşayan Gülizar Şişçi’yi, Ertuğrulgazi Mahallesinde çocuklarının yanında ikamet eden Fatma Gürses ve Hatice Oskay ile Vezirhan Beldesinde yaşayan Hanife Temizhan’ı ziyaretinde İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun hediyesi ile anneler adına Sakarya’da oluşturulan ”Cennet Anneleri Hatıra Ormanı”na dikilen fidanın sertifikasını verdi.

İçişleri Bakanlığının ”Anneler Günü” vesilesiyle oluşturduğu proje kapsamında 100 yaş üstü annelere ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade eden Vali Şentürk, şöyle konuştu:

”Bütün annelerimizin ellerinden öpüyorum. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’nun selamlarını ilettik. Büyüklerimiz bizler için birer değerdir,  nimettir ve çınardır. Ailemizin de bir bereketi onlar, bizlerinde istikbali annelerimiz, ninelerimiz. Annelerimize karşı gönül borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz. Hepimiz bir gün yaşlanacağız, onlara ne kadar iyi bakarsak çocuklarımızda bize öyle bakarlar. Onların hayır dualarıyla ayaktayız. Annenin kutsallığı her şeyin üstündedir. Gençlik böyle kalmıyor. Ninelerimize, annelerimize hep hürmet edeceğiz. Ninelerimizin adları dikilen fidanlarla yaşayacak. Başta şehit annelerimiz olmak üzere, saygının en büyüğünü hak eden annelerimizin ”Anneler Günü”nü tekrar en içten duygularımla kutluyorum.”

Ninelerimiz de herkese sağlıklı ömür vermesi dileğinde bulunarak, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam