VALİ ŞENTÜRK BİLECİK’İN KORONAVİRÜS KARNESİNİ AÇIKLADI

VALİ ŞENTÜRK BİLECİK’İN KORONAVİRÜS KARNESİNİ AÇIKLADI

Vali Bilal Şentürk, Bilecik’in Koronavirüs karnesi ile alakalı ilk defa açıklama yaparak, ilde 11 Mart’tan bugüne kadar 11 kişinin hayatını kaybettiğini ifade ederek, şu anda hastanede 5 vatandaşın tedavi gördüğünü söyledi.

Bilecik’in kendi bünyesindeki riskten çok etrafındaki riskin yoğunluğundan ve aynı zamanda sanayi kenti olmasından kaynaklı bir vaka durumunun olduğunu belirten Vali Şentürk, şunları kaydetti:

“340 pozitif vaka bulunuyor”

”Vakalarımızın önemli bir kısmı temaslıyla temas kurulmasından ortaya çıkmış oldu.  Hastanemizde tedavi gören 5 hastamız var. 340 pozitif vaka bulunuyor, 11 vatandaşımızda hayatını kaybetti. Bundan sonraki süreçte de olmaz demeyelim. Yeni normalleşmeyle birlikte hareketlilik artacak. Ama mesafe koşuluna, maske ve temizlik hususuna azami riayet ederek, inşallah süreci en az zararla atlatacağız. Bu mücadele bireysel olduğu gibi, toplu olarak verilecek bir mücadele. Birinci süreci geçirdik çok şükür ikinci aşamaya geçiyoruz. Aynı anlayış içerisinde hep beraber süreci götüreceğiz. Bu riskleri bertaraf etmek için bir araya gelme noktasında bu üç hususa riayet edeceğiz. Sevgimizi dokunarak değil, biraz daha mesafeli olarak göstereceğiz. İşlerimizi daha iyi yaparak insanımızı daha mutlu kılma çabası ortaya koyarak inşallah bu süreci de atlatacağız. Bu bizim rutin alışkanlığımız haline gelecek. Hep beraber süreci yöneteceğiz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam