Vali Şentürk: “Biz Bileciğimize Bunun Yakışmadığını Düşünüyoruz”

Vali Şentürk: “Biz Bileciğimize Bunun Yakışmadığını Düşünüyoruz”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun salgınla mücadelede ‘dinamik denetim modeli’ne geçişi açıklamasının ardından Bilecik’te bin kişinin katılımı ile denetim gerçekleştirildi.

Denetim öncesi Cumhuriyet Meydanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bilecik Valisi Bilal Şentürk, ilk virüs ortaya çıktığında yoğun tedbirlerle sıfıra indiklerini ve yeni normale geçtiklerini hatırlattı.

Arkasından hayatın normal sürecinde maalesef vakaların çok arttığını dile getiren Vali Şentürk, ”Bunun süreci olarak da kontrollü normal sürece girdik. Biz maalesef 4 bölge içerisinde üçüncü sıradayız. Yüksek riskli sayılan turuncu bölgedeyiz. Biz Bileciğimize bunun yakışmadığını düşünüyoruz. Sabah Şoförler Odası Başkanınız aradı ve ‘Efendim biz bunu maviye geçiyoruz diye bir kampanya başlatmak istiyoruz” dedi. Çok hoşumuza gitti, memnun olduk, İnşallah tüm bileşenlerle beraber ilimizi iyi bir noktaya taşıyacağız.” dedi.

Toplam bin kişi ile tam sahada ilçeler ve kırsal alanları dahil denetime çıktıklarını vurgulayan Şentürk, ”Muradımız tedbirli olunmasını sağlamaktır. Yoksa aman ceza yazalım diye bir düşüncemiz yok. Bunu baştan beri biliyorsunuz. Sorumluluk noktasında çünkü 100 kişiden biri ihmalkar davrandığında maalesef açık veriyoruz. Virüs giriyor, bulaşıyor. Esnafımızın ciddi sıkıntısı vardı. Onlarla ilgili bir esneklik oluştu. Bunu iyi değerlendirelim. Bu süreci bir kaç defa yaşadık. Akıllı insan aynı delikten geçerken başını bir kaç kez taşa çarpmaz. Gevşemenin, boş vermenin getirdiği sonuçların neler getirdiğini gördük. Ciddi vefat eden insanımız oldu, hastanelerimiz tıka basa doldu. İlimiz merkezinde 99 ayrı ekiple 360 kişiden oluşan ekip çalışıyor. İlçelerimizle beraber 1000 kişi tüm sahada etkin bir bilinçlendirme ve farkındalık konusunda bir çalışma yapıyor. ” ifadelerini kullandı.

Kahvehanelerde oyun olmayacağını belirten Vali Şentürk, ”Alkol, oyun ve canlı müzik yok. Bu süreçte bunlar daha yakınlaşmayı getirdiği için. Daha sıkı ilişkiler getirdiği için, maske ve mesafe ihlallerini daha sık getirdiği için bunlar olmayacak. Kahvehanelerde çay kahve ikramı olacak.” açıklamasında bulundu.

Tevfikbey Caddesi’ndeki yoğunluk nedeniyle lokal kapatılma yoluna gidildiğini vurgulayan Vali Şentürk, ”Burası yasaktır, burası serbesttir diye bir anlayışımız olamaz. Dinamik bir denetim dönemine geçtiğimiz için nerede bir yüksek risk görüyorsak orada hemen anlık tedbirler alacağız. Tevfikbey Caddesi’nde yoğunluk olduğu için oraya kontrollü girişin uygun olacağını düşündük. Bozüyük’te de öyle bir noktamız var. Araçlar girecek ama insanların girişinde kontrol sağlayacağız. Yarın başka bir nokta tespit edersek oraya kaydıracağız. ” diye konuştu.

Bir bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir bir veya daha fazla kişi, yürüyen insanlar, ayakta duran insanlar ve sokak görseli olabilir

Bir bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam