VALİ ŞENTÜRK BOZÜYÜK’TE İNCELEMELERDE BULUNDU

VALİ ŞENTÜRK BOZÜYÜK’TE İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Bilal Şentürk, Bozüyük ilçesinde bir dizi incelemede bulundu ve anaokulu çocuklarıyla, eğitimcilerle ve iş dünyasıyla bir araya geldi.

Kaymakam Hasan Yaman ile birlikte eski Kaymakamlık Lojmanında ve tarihi Kumbet’te incelemede bulunan ve ilgililerden bilgi alan, çarşı esnafıyla da sohbet eden Vali Şentürk, Halime Hatun Anaokulunda öğrencilerle bir araya gelerek, eğitimlerine katıldı ve yakından ilgilendi.

Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman’ın da katılımıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği ”Eğitim modelinin belirlenmesinde uygulanan proje ve çalışmalar” konulu toplantıya katılan Vali Şentürk, sunumun ve brifingin ardından yaptığı konuşmada, yapılan eğitim faaliyetlerinin veliler tarafından benimsenmesi ve eğitimcilere verecekleri değerinde ona göre şekilleneceğini ifade etti.

Doğru rehberlik yapılması halinde çocuklarının daha iyi bir geleceğe kavuşması noktasında, velilerin kendilerine düşen sorumluluğu yerine getireceğine inandığını belirten Vali Şentürk, ”Eğitimde daha iyisinin iyisini yakalamak için çalışmalarımızı yürütüyoruz ve yeni hedefler ortaya koyduk. Belirlediğimiz ”Öğrencilerin dil ve iletişim becerisinin geliştirilmesi, değerler eğitimi, sorumluluk duygusunun geliştirilmesi, akademik başarının arttırılması ve bağımlılıkla mücadele” gibi hedeflere ulaştığımızda eğitimi daha iyi noktaya taşıyacağımıza inanıyorum. Çocuklarımıza yön vermek durumundayız, sadece akademik başarıya bakmamak gerekir. Hiçbir öğretmenden vazgeçemediğimiz gibi hiçbir öğrenciden de insandan da vazgeçemeyiz. Ana hedefimiz donanımlı ve nitelikli insan yetiştirmek. Öncelikli hedeflerimiz ve ideallerimiz olacak. Kenetlenerek, eğitimde başarıyı yakalayacağız.” dedi.

Kaymakam Yaman ile birlikte Bozüyük Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Çepni’ye iadeyi ziyarette bulunan ve bir süre görüşen Vali Şentürk daha sonra Bozüyük Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) faaliyet gösteren Bilecik Demir Çelik fabrikasını ziyaret etti.

Vali Şentürk, Fabrikanın Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Kılıç ve Genel Müdür Muammer Bilgiç ile birlikte demir imalatının yapıldığı tesisleri gezerek, bilgi aldı.

Doğal taş deseni ile üretim gerçekleştiren Decovita Seramik Fabrikası ziyaretinde de Genel Müdür Yardımcısı Berat Önder, Teknik Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Akkuş ve Fabrika Müdürü Savaş Başar Okçu’dan ihracat ve iç piyasa üretimi hakkında bilgi alarak, tesiste incelemede bulundu.

Vali Şentürk, sanayi kuruluşlarının istihdamın yanı sıra il ekonomisine de katkıda bulunduklarını söyledi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam