• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
VALİ ŞENTÜRK GÖLPAZARI’NI ZİYARET ETTİ

VALİ ŞENTÜRK GÖLPAZARI’NI ZİYARET ETTİ

Vali Bilal Şentürk, ilçeleri tanımak amacıyla gerçekleştirdiği ziyaretleri kapsamında Gölpazarı ilçesini ziyaret etti.

Kaymakam İbrahim Güneş, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Kaçmaz, Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, İlçe Emniyet Amiri Adnan Düzen ile diğer ilgilerce karşılanan Vali Şentürk, ilçe hakkında brifing aldı.

Belediye Başkanı Kazıcı’yı da ziyaret eden Vali Şentürk, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldıktan sonra beraberindekilerle birlikte tarihi Taşhan’da, Mihalgazi Camisinde ve hamamda incelemede bulundu.

Çarşı merkezinde vatandaşlarla selamlaşarak, bir süre sohbet eden Vali Şentürk, çobanlık yaptığını anlatan Öner Çakmaklı’nın şiirlerini dinledi.

Vali Şentürk, daha sonra beraberindekilerle birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünce güçlendirme, tefrişat ve engelli erişilebilirliği çalışmaları tamamlanan İlçe Halk Kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdi.

Bol okumalı günler geçmesi temennisinde bulunan Vali Şentürk, açılışta kimin ne kadar kitap okuduğunu sorması üzerine, Gölpazarı Kaymakamı Güneş’in yaklaşık 8 bin kitap okuduğunu öğrenince, kaymakamların görev yaptıkları yerlerde örnek kişiler olması gerektiğini ifade etti.

Okumanın önemine de değinen Vali Şentürk, şunları kaydetti: ”Kütüphaneler, yetişkin insanlara da hitap eder ama ağırlıklı olarak öğrencilere hitap ediyor. Yönlendireceğimiz gençlerimize ve çocuklarımıza buraları etkili ve verimli şekilde kullandırmalıyız. Bu mekanları öğrencilerimizle doldurmalıyız. Bizler artık yetenek avcılığı yapacağız. Her insanda bir yetenek var. Çarşıda karşılaştığımız bir vatandaşımız ”Ben çobanım” dedi ve kendince doğru olan bizler için de doğru olan sözler söyledi. Çobanda olsa herkesin bir yeteneği var. Onun için her çocuğa elimiz değmesi gerekir. Hepimize çok iş düşüyor. Çocuklarımızı kütüphanelerle birlikte bütünleştirdiğimiz zaman iyi insan yetiştirmiş oluruz. Zaman zaman yetenekleri olan insanları buralara getirerek gençlerin karşısına çıkaralım. Farklı rol modelleri ortaya koyalım. Çocuklarımız, ilgi ve meraklarına uygun olanı alıp istifade etsinler.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam