Vali Şentürk: “Hayatı paylaşmak için ‘Engel’ yok”

Vali Şentürk: “Hayatı paylaşmak için ‘Engel’ yok”

Vali Bilal Şentürk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç, farkındalık ve duyarlılık yaratma günüdür. Engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmelerini sağlamak, dünyayı engelli kardeşlerimiz için kolay yaşanır bir hale getirmek, onların hayata tutunmalarını, içlerinde yatan yaşama sevinci, yetenek ve becerilerini ortaya çıkarmalarını sağlamak, hepimize düşen toplumsal bir görevdir.

Başarılı insan, yaşama azmini yitirmeyen ve kendisiyle barışık olan kişidir. Ülkemiz ve dünyamız tüm engelleri yıkarak başarılara imza atan sanatçıların, sporcuların örnekleriyle doludur. Tüm bu örnekler diğer engelli bireyleri cesaretlendirmeli ve hayata bakış açılarını değiştirmelidir.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engellilerin yaşadığı sorunlara karşı farkındalığımızın ve duyarlılığımızın artmasına vesile olmasını diliyor, tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ile birlikte sağlık, huzur ve mutluluk içinde yaşamlarını sürdürmelerini temenni ediyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam