• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
VALİ ŞENTÜRK, İLK İL KOORDİNASYON TOPLANTISINI YAPTI

VALİ ŞENTÜRK, İLK İL KOORDİNASYON TOPLANTISINI YAPTI

Yeni yılın ilk İl Koordinasyon Toplantısı, Vali Bilal Şentürk başkanlığında, İl Özel İdare Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
Bilecik’teki kurum amirleri, kaymakamlar ve belediye başkanlarının katlığı toplantıda Bölge Müdürleri sunum yaparak Bilecik’e dair yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Bilecik’te 414 milyon 181 bin TL’lik yatırım yapıldığını ifade eden Vali Bilal Şentürk, “İlimizde 2018 yılında 462 adet proje uygulanmıştır. 2018 yılı sonu itibariyle bu projelerden 287 adedi bitirilmiştir. 94 adedinde çalışmalar devam ediyor, 40 adedi ihale aşamasında, 41 adedine ise henüz başlanmamıştır.

Bu projelerin toplam tutarı 1 milyar 277 milyon 177 bin TL’dir. 2018 yılında tahsis edilen ödenek toplamı ise 436 milyon 846 bin TL’dir. 2018 yılı sonuna kadar toplam 414 milyon 181 bin TL harcanarak yüzde 95 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır” dedi.

Yenişehir Yoluyla ilgili, Bilecikli gençlerin sevgililerine; ‘Sevdamız Yenişehir yolu gibi hiç bitmesin’ ifadesini kullandığını belirten Vali Şentürk, salonda tebessüme neden oldu.  Ayrıca bir iş yaparken özenle ve kaliteyle yapılması gerektiğinin altını çizen Vali Bilal Şentürk, bir işin bir defa yapılması gerektiğini vurguladı. Bilecik’te yapılan çalışmalardan bahseden Karayoları Bölge Müdür Yardımcısı Akıf Yılmaz, Yenişehir Yolunun ödenek sıkıntısı olmadığını, 2019 yılında büyük bir kısmının biteceği müjdesini verdi.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ni temsilen toplantıya katılan Prof. Dr. Cihan Darcan, yapımı devam eden futbol sahası ve tribünlerin bitme aşamasında olduğunu ve önümüzdeki günlerde teslim edileceğini belirtti. Ayrıca yapımına devam eden bir diğer proje olan yeni blok yapımının da 15 gün sonra bitirileceğini vurguladı.

Programda söz alan Bilecik TSO Başkanı Şükrü Keskin, YHT yetkilisinden 8.15 treninin Bilecik’ten yolcu almasını talep etti. Önceden Bilecik’e uğrayan trenin artık uğramadığına değinen Keskin, üyelerinin Ankara’da olan işlerini 10,33 treniyle gidip bir günde halledemediklerini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam