• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vali Şentürk, ”Kamu hizmetleri bakımından birbirimizin aynası olalım”

Vali Şentürk, ”Kamu hizmetleri bakımından birbirimizin aynası olalım”

Vali Bilal Şentürk,  Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve İl İdare Şube Başkanlarıyla iftarda buluştu.
Il Özel Idaresinde yapılan iftarın ardından Vali Şentürk başkanlığında Bilecik’e yapılacak çalışmaların ve projelerin yanında kurumlar arası koordinasyon ve işbirliği faaliyetleri görüşüldü.
Vali Şentürk, İl Özel Idaresi Toplantı Salonunda, Bilecik genelinde 8 bin kamu personellinin bulunduğunu anımsatarak, ”Bir elin nesi var, iki elin sesi var” atasözünün hayata geçirilmesi noktasında birlikte iş yapmanın getireceği bereketle daha kaliteli ve nitelikli kamu hizmetinin verilebileceğini kaydetti.
Ortak anlayışla ve yapılan hiçbir işin angarya olmadığı düşüncesiyle çalışmaların yürütülmesini isteyen Vali Şentürk, şöyle konuştu:
”Yaptığımız işler ağır değil, ağır olsa onu paylaşırız. Anlayışımız bu olduğu müddetçe butik şehirde yapamayacağımız hiçbir kamu hizmeti olmayacaktır. Bunları kaliteli standartlarda sağlayacağız. Vatandaşımızın kamu hizmetinden memnuniyetini gösterme noktasında temel prensibimiz empati olsun. Bir taraftan kamu hizmeti veren, bir taraftan da kamu hizmeti alan insanlarız. Eksikliklerimizi tamamlayarak daha kaliteli hizmet verelim. Kamu hizmetleri bakımından birbirimizin aynası olalım. Kamu hizmeti ailesi olarak, huzurlu, birbiriyle uyumlu, birbirini tamamlayan bir şekilde çalışmalarımızı yürüteceğiz. Yapılanların daha iyisini yapmak sorumluluğunda bulunan pozisyonlardayız. Yaptığımız hizmetleri birbirimizle paylaşalım. Bu işlerin sorumluları bizleriz. Farkımızı ortaya koymalıyız. Halkımızda bir farkındalık oluşturacağız. Farklı etkinliklerle daha mükemmeli yakalamaya çalışacağız. Kamu hizmetleri noktasında birlikte çalışarak sonucunda biz Bilecik için elimizden geleni yaptık demeliyiz.’
İl Sağlık Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca yapılan çalışmalar ve kurumsal kapasiteleri hakkında sunum yapıldı.
Toplantıya, Vali Şentürk’ün yanı sıra Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar ile daire müdürleri katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam