• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vali Şentürk, ”Türk milleti her zaman yardımseverdir”

Vali Şentürk, ”Türk milleti her zaman yardımseverdir”

Dünya Yetimler Günü nedeniyle İHH İnsani Yardım Derneği Bilecik Şubesi’nin katkılarıyla iftar programı düzenledi.

Özel bir düğün salonunda düzenlenen iftar programına, Vali Bilal Şentürk’ün yanı sıra, eşi Münevver Şentürk, Bilecik Milletvekili Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, İnsani Yardım Derneği Bilecik Şube Başkanı Şemsettin Yıldırım, yetim ve öksüz ile onları destekleyen aileler katıldı.

Vali Şentürk, ”Türk milleti her zaman yardımsever” ifadesinde bulunarak, şöyle konuştu: ”Çok farklı yerlerde acılar ve sıkıntılar yaşamış minicik yürekli, sevgi dolu yavrularımızla aynı ortamda bulunmaktan dolayı mutluyum. Bizler millet olarak her zaman, her yerde yardımseveriz ve zora düşmüşlerin yanındayız. Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan insanlar ne zaman desteğe ihtiyaçları olursa, Türkiye’nin, Türklerin onları yalnız bırakmayacağını hissetmekteler. Nerede bir zorda olan varsa biz her zaman yanındayız. Hem devlet olarak hem de millet olarak, böyle olduk bundan, sonrada böyle olacağız. Bütün yürekler beraber attıktan sonra hiçbir mazlum, hiçbir yetim sahipsiz değil. Bu sorumluluğu topyekun paylaşmalıyız. Onlara karşı sorumluluğumuz büyük ”

İHH İnsani Yardım Derneği Bilecik Şube Başkanı Yıldırım da, İHH’nın dünyanın dört bir yanında, 53 ülkede ve Türkiye’de 76 şehirde bulunan 90 bini aşkın yetim çocuğun, her ay düzenli bakımını üstlendiğini; eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi konularda onlara destek verdiğini söyledi.

Bilecik İHH’nın da çok sayıda çocuğu her ay düzenli olarak desteklediklerini anlatan Yıldırım, şunları kaydetti: ”Müslümanların baskı gördüğü ülkelerde öğrenciler, devlet okullarında kendi dillerinde eğitim alamıyor ve İslami eğitim almaları imkanı da bulamıyor. İHH’nın, bu bölgelerde yaptığı yetimhaneler hem barınma, hem de eğitim ihtiyacını karşılıyor. Ailelerini kaybeden, sahipsiz ve korumasız kalan yetimlerin çoğu maalesef İslam coğrafyası üzerinde bulunuyor. Mazlum ve masum bu çocuklara daha çok destek vermek ve onları sadece kısmi yardımlarla değil, daha kaliteli öğrenim ve eğitim almalarını sağlayacak çok sayıda proje geliştirmemiz gerekiyor. Biz, kim ne derse desin güçlü ve büyük bir ülkeyiz. Türkiye’nin büyüklüğünün bu vatan topraklarından ibaret olmadığını sadece bizler değil, bizi birbirimize düşürmek isteyen emperyalistler de çok iyi farkında. Tarih ve medeniyetimizin gereği, inancımızın bir emri olarak bizler, hem ülkemizde, hem yurt dışında, kardeşliğimize yakışır bir şekilde her türlü insani yardımı yapmaya devam edeceğiz.” Vali Şentürk, Milletvekili Yağcı ve beraberindekiler, çocuklara çeşitli hediyelerin yanında kitap hediye etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam