• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vali Şentürk’e İl Çocuk Hakları Komitesinden ziyaret

Vali Şentürk’e İl Çocuk Hakları Komitesinden ziyaret

”Dünya Çocuk Hakları Günü” dolayısıyla Bilecik İl Çocuk Hakları Komitesi Vali Bilal Şentürk’ü makamında ziyaret etti.

Vali Şentürk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Hatice Dost ile Bilecik Çocuk Hakları Komitesi Temsilcisi Naim Demirel ve üyelerini kabulünde, her çocuğun öncelikle sağlık, eğitim ve diğer tüm imkanlardan yararlanma ve barış dolu bir dünyada yaşama hakkına sahip olduğunu vurguladı.

Çocukların mutlu, sağlıklı ve güvenli ortamlarda yetişmelerini, zararlı alışkanlıklardan koruyarak gelişmelerine ortam hazırlamakla görevli olduklarını ifade eden Vali Şentürk,

”Çocuklarımızı ileriye yönelik huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir şekilde hayata atılmalarını sağlamalıyız. Bu anlamlı günün, çocuk haklarının gelişmesine, çocuklara karşı uygulanan yanlış davranışların sorgulanmasına vesile olmasını diliyorum. Çocuklarımıza yapacağımız en büyük hizmet onları sevgi ve şefkatle yetiştirmektir. Çünkü, sevgi ve şefkatle yetiştirilen her çocuk büyüdüğünde bireyi olduğu topluma sevgi ve şefkat verecektir. Çocuklarımızın ’20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutluyor, daha güzel bir dünyada yaşamaları dileğiyle sevgiyle kucaklıyorum” dedi.

Çocuk Hakları Komitesi de çalışmaları hakkında Vali Şentürk’e bilgi verdi. Vali Şentürk, ziyaret anısına çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam