• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vali Şentürk;”Köy görmemiş çocuklarımız, köyleri tanısınlar”

Vali Şentürk;”Köy görmemiş çocuklarımız, köyleri tanısınlar”

Vali Bilal Şentürk, merkez Kınık köyünde köylülerle birlikte iftar açtı.

Vali Şentürk, eşi Münevver Şentürk, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses, Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uysal Ağaoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant ve daire müdürleri ile köylüler, birlikte iftar yaptı.

İftar sonrası yapılan duanın ardından köy kahvehanesinde köy halkıyla bir araya gelen Vali Şentürk,  ”Köylerdeki imkanlar geliştikçe, kentten köye dönüş olacaktır. Bunun için istiyoruz ki, doğa güzelliği olan yerlerde öğrencilerimiz derslerini yapsınlar. Köy görmemiş çocuklarımız, köyleri tanısınlar. Çocuklar, yaz tatilini köylerde geçirsin ve hatıraları olsun. Buna yönelik sosyal çalışmalar yapmalıyız. Köylerdeki bağları güçlü tutmalıyız. Tarımsal alanda gelir getirici ürünleri yaygınlaştırmalıyız. Vatandaşımızın daimi yaşadığı mekanlardaki standartları yükseltmeliyiz.” dedi.

Köy Muhtarı Ahmet Sarı, köyün barbunya ve ayçiçeği üretimiyle geçimini sağladığını anlatarak, Vali Şentürk’ün köylerini ziyaretinden ve köy halkıyla birlikte iftar açmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam