VALİ ŞENTÜRKTEN 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI

VALİ ŞENTÜRKTEN 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI

Bilecik Valisi Bilal Şentürk 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Şentürk yayımladığı mesajında; “Milletimiz; bin yıldır yaşadığı bu coğrafyada var olmanın bedelini, Anadolu’nun kapılarını açtığı Malazgirt’ten başlayıp bu toprakların ebedi Türk yurdu olduğunu tüm dünyaya kabul ettirdiği Büyük Taarruz’a kadar şehitlerinin ve gazilerinin kanıyla ödemiştir. ‘Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda’ dizesinde de ifade edildiği gibi kutsal vatan topraklarının her karışı şehit kanlarıyla sulanmıştır” ifadelerine yer verdi.

Mesajın devamında ise şu ifadeleri kaydetti:

“Vatanın bütünlüğünü, milletin bağımsızlığını korumak ve savunmak için en zor koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir.

Bu duygularla, 18 Mart Şehitleri Anma Gününde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için geçmişte olduğu gibi günümüzde de hayatlarını feda etmekten çekinmeyen tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam