Vali Şentürk’ten Sanayi Kuruluşlarına Ziyaret

Vali Şentürk’ten Sanayi Kuruluşlarına Ziyaret

Vali Bilal Şentürk, Bilecik 1. ve 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyet gösteren fabrikaları ziyaret etti.

Vali Şentürk, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Keskin ile birlikte ilk olarak 2. OSB’de faaliyet gösteren porselen fabrikasını ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Pamukçu ile bir süre görüştü.

Pamukçu ve Üretimden Sorumlu Grup Müdürü Sonay Dağanç’tan Porland Porselen Fabrikasında istihdamdan üretime, ihracattan ithalata kadar olan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Şentürk, 3 vardiya ile çok sayıda kişiye istihdam sağlayan Porland’ın çalışmalarından dolayı yönetimi ve çalışanlarını tebrik etti.

Doğal taş üretimi gerçekleştiren Granitaş Fabrikasını da ziyaret eden ve Yönetim Kurulu Başkanı Suat Sarısoy’dan, Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Tokol ve Fabrika Müdürü İbrahim Çetin’den mermerin kesiminden işlenişine kadar olan aşamayı ve üretimi hakkında bilgi alan Vali Şentürk, sanayi kuruluşlarının ilin kalkınmasına ve istihdamına katkı sağladıklarını belirterek, Bilecik’in üreten, istihdam sağlayan, ihracat yapan ve ülke ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunan önemli bir sanayi kenti konumunda olduğunu söyledi.

Organize Sanayi Bölgesinde ”Tarıma yönelik toz ve sıvı ile bentolinli kükürt üretimi, sıvı ve organomineral gübre üretimi” gerçekleştirecek olan fabrikanın inşaatında da Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen ile birlikte incelemede bulunan Vali Şentürk, fabrika sahibi Ali Rıza Aydın’dan bilgi aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam