• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vali Şentürk’ten tarım ve sanayi sektörüne ziyaret

Vali Şentürk’ten tarım ve sanayi sektörüne ziyaret

Vali Bilal Şentürk, Söğüt ilçesinde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bundu.

Vali Şentürk, ilk olarak Kaymakam Murat Öztürk ile 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Söğüt Belediye Başkanlığına seçilen İsmet Sever’e, iadeyi ziyarette bulundu.

Çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Şentürk, kent merkezinde sokak sağlıklaştırma yapılacak alanda ve geçmiş yıllarda İpekböcekliği yapılan tesislerde incelemede bulundu.

Vali Şentürk, daha sonra Çelebi Sultan Mehmet Camisi bahçesinde vatandaşlarla sohbet etti.

Buradan Kaymakam Öztürk, Belediye Başkanı Sever ve beraberindekiler ile birlikte, 1976 yılında refrakter malzeme üretmek amacıyla kurulan çok ortaklı halka açık olan ve 1980 yılında üretime başlayan SÖRMAŞ Fabrikasında incelemede bulundu.

Geçitli köyünde topraksız tarım uygulanan sera tesislerinde incelemede bulunan Vali Şentürk, Söğüt Kaymakamı Murat Öztürk, Belediye Başkanı İsmet Sever, Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş ile birlikte Emre Ergün’den bilgi aldı.

Tarımın öneminin arttırılması ve bu alanda yaşanan gelişmelerin önemli olduğunu ifade eden Vali Şentürk, daha sonra Borcak köyü bölgesinde 1994 yılından itibaren fide üretimi yapan Dikmen Tarım tesislerinde incelemede bulundu.

Söğüt ilçesine 14,5 kilometre uzaklıktaki Rızapaşa köyü sınırlarında bulunan doğal olarak oluşan ‘Rızapaşa’ göletinde de incelemede bulunan Vali Şentürk, Söğüt Toprak Madencilik Sanayi ziyaretinde, Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Öztürk ve ilgililerden bilgi aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam