VALİ ŞENTÜRK’ÜN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

VALİ ŞENTÜRK’ÜN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, TBMM’nin açılışının 100. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Şentürk, Korornovirüsle mücadele nedeniyle uygulamış olunan tedbirler kapsamında, sosyal mesafe kurallarına uyma gereği bu güzel günü ve bu güzel bayramı birlikte meydanlarda kutlayamanın üzüntüsünü yaşadığını belirtiği mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Millet iradesinin temsilcisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılışının 100 üncü yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu önemli gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından, millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiş dünyadaki ilk çocuk bayramıdır.

Dileğimiz, tüm dünya çocuklarının sevgi, barış ve huzur içinde, kardeşlik duygularıyla her günü bayram coşkusuyla yaşamalarıdır.

Ancak bütün dünyayı ve ülkemizi de etkileyen ve insan sağlığını tehdit eden korornovirüsle mücadele nedeniyle uygulamış olduğumuz tedbirler kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyma gereği bu güzel günü ve bu güzel bayramı birlikte meydanlarda kutlayamıyoruz.

Bu yıl bayramımızı  gönüllerimizde kutlayalım, evlerimizi bayraklarla donatalım. Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanımızın çağrısına uyarak 23 Nisan akşamı Saat 21.00 de evlerimizden, balkonlarımızdan hep beraber İstiklal Marşımızı okuyarak, coşkumuzu haykıralım.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100 üncü yıldönümünde, bu özel günü çocuklarımıza armağan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, şükranla anıyor,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın  dünyanın bütün çocuklarına sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam