VALİ ŞENTÜRK’ÜN 2’NCİ İNÖNÜ ZAFERİ MESAJI

VALİ ŞENTÜRK’ÜN 2’NCİ İNÖNÜ ZAFERİ MESAJI

Bilecik Valisi Bilal Şentürk İstiklal mücadelemizin önemli dönüm noktalarından birisi olan, 2’nci İnönü Zaferi için bir mesaj yayımladı.

Vali Şentürk’ün 2’nci İnönü Zaferi için yayımladığı mesaj şu şekilde; “Büyük bir azim, inanç ve fedakarlıkla kazanılan İstiklal Mücadelemizin önemli dönüm noktalarından biri de 2. İnönü Zaferi´dir

Bu zafer, kurtuluşa giden yolda önemli adımlardan biridir. Milletin makus talihini değiştiren ve 23 Mart günü başlayıp 31 Mart’ı 1 Nisan´a bağlayan gece sona eren 2. İnönü Savaşları, Anadolu’da kurtuluşu müjdelemiştir. Düşmanın saf dışı bırakılmasından sonra Millet Meclisi Başkanı Mustafa Kemal Paşa, Metristepe’de savaşı yöneten Batı Cephesi Komutanı İsmet İnönü´ye gönderdiği mesajında, “Siz orada yalnız düşmanı değil, milletin makus talihini de yendiniz” sözleriyle, zaferin önemini vurgulamıştır.

Bağımsız ve özgür yaşamak uğrunda geçmişte ödenen bedellerin bilincinde olan Türk milleti, tarihine, kültürüne, milli değerlerine, sahip çıkarak, huzur ve güven içinde aydınlık yarınlara doğru ilerlemesini sürdürecektir. Bize düşen görev, yaşanan fedakarlıkları yeni nesillere aktararak bu ruhun yaşamasını sağlamaktır.

Bu düşüncelerle İkinci İnönü Zaferi’nin 99. yıl dönümünde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bütün İstiklal kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam