VALİ TAHİR BÜYÜKAKIN’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

VALİ TAHİR BÜYÜKAKIN’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın yayınladığı mesajda; “Türk milletinin tüm imkansızlıklara rağmen milli mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıktığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos zaferi, tarih sayfasındaki yerini, inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak almıştır.

Bu zafer, asırlardır hür yaşayan bir milletin haykırışı, birlik ve beraberliğimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatı, ay yıldızlı bayrağımızı göklerde sonsuza kadar özgürce dalgalandırma irademizin simgesidir.

Bu aziz milletin her bireyi; Türk’ün onuru, bağımsızlığı, kutsal toprakları, şanlı bayrağı, vatanı ve milletinin bölünmez bütünlüğü ve huzuru uğrunda, bütün varlığını feda edebilecek yüksek bir karaktere sahiptir. Dün olduğu gibi bugün de topraklarımıza göz dikenler bundan sonra da gereken cevabı alacaktır.

Türk milletinin tarihine, altın harflerle geçen ve milletin azim ve kararlılığının tüm dünyaya ilan edildiği bu anlamlı zaferin 96 ncı yıldönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanı ve bayrağı uğruna hiç düşünmeden canını feda eden bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor, Silahlı Kuvvetlerimizin ve tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.” İfadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam