VALİ YARDIMCILARI VE KAYMAKAM ATAMALARI AÇIKLANDI

VALİ YARDIMCILARI VE KAYMAKAM ATAMALARI AÇIKLANDI

Resmi Gazete’de yayımlanan 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bilecik’te mülki idarede de değişiklik oldu. Kararnamedeki bilgilere göre Söğüt ve Bozüyük Kaymakamları hariç tüm kaymakamların görev yerleri değişti.

İçişleri Bakanlığından, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle 471 mülki idare amirinin yerinin değiştirildiği bildirildi. Bakanlığın merkez teşkilatında görevli 8 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirilirken 8 kaymakam ve bir vali yardımcısı merkezde değişik görevlere getirildi. Vali yardımcılarının kaymakamlıklara atanmasıyla 610 olan vali yardımcısı sayısı ise, iki yıllık süreçte 314’e indirildi.

Kararnameye göre, Söğüt ve Bozüyük Kaymakamları dışında tüm Kaymakamların görev yeri değişirken, Kararnamedeki atamalar şu şekilde:

Vali Yardımcısı Halil İbrahim Acır Emirdağ Kaymakamlığına atanırken yerine Derince Kaymakamı Akın Yılmaz  Bilecik Vali Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı  Tekkeköy Kaymayanlığına atandı. Yerine  Kelkit Kaymakamı Naif Yavuzgörevlendirildi.

Yenipazar Kaymakamı Hamza Türkmen Çatak Kaymakamlığına atanırken yerine Eskil Kaymakamı Yavuz Kartal getirildi.

İnhisar Kaymakamı Bedir Deveci Adıyaman Vali Yardımcılığına atanırken yerine İnhisar Kaymakamlığına Ulaş Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz görevlendirildi.

Elbeyli Kaymakamlığına atanan Gölpazarı Kaymakamı Kadir Duman  e Hemşin Kaymakamlığına

Pazaryeri Kaymakamı Bayram Sağır’ın yerine henüz atama gerçekleştirilmedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam