VALİ YARDIMCISI KAHVECİ’YE VEDA YEMEĞİ

VALİ YARDIMCISI KAHVECİ’YE VEDA YEMEĞİ

Emekliye ayrılan Vali Yardımcısı Hıdır Kahveci’ye veda yemeği düzenlendi.

Vali Tahir Büyükakın, Polisevi’nde düzenlenen programda, Kahcevi’nin bugün dahi mesleğe yeni başlamış gibi her görevi titizlikle ve hakkıyla yerine getirdiğini belirterek, mesleğe uzun süre hizmette bulunup, heyecanı bu yaşa kadar getirebilmek için disiplin ve fedakarlık gerektirdiğini söyledi.

Kamu görevlilerinin de görevini yaparken aynı duyguyla yapma imkanı elde etmesini ve heyecanını koruması temennisinde bulunan Vali Tahir Büyükakın, şöyle konuştu:

”Mülki idarecilik önemli ve yorucu bir görev. Önemli olan bitiş noktası. Bittiği zaman geri dönüp baktığımızda vicdanımıza karşı hesabımızı verecek, bir kulun hakkına girmeden görevin nihai noktasına varmayı Allah hepimize nasip etsin. Vali Yardımcımız Kahveci, mesleğinin hakkını verdi. Bugüne kadar Türkiye’nin birçok yerinde, birçok riskli bölgesinde hizmetlerde bulundu. Hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Yöneticilikte en zor iş arkadaşla çalışmaktır. Kendisiyle uyum içerisinde çalıştık. Emekli olan Vali Yardımcımıza yeni hayatında ailesiyle sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.”

Vali Yardımcısı Kahveci de devlet memurlarının kaderi olan emekliği yaşamış olduğunu ifade ederek, ”47 yıllık memuriyet hayatımın 39 yılı mülki idare amiri olarak geçti. Dolu dolu 39 yıl geçirdim. Bu arada ülkemizin insanını tanıma imkanı bulduk. Elimizden geldiği kadar görevimizi ifa ettik. Artık memuriyet görevimizin sonuna geldik. Bundan sonra hayatımızı emeklilikle devam ettireceğiz.” dedi.

Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen ise kendisiyle 3 farklı ilde beraber görev yaptığını ve tecrübelerinden faydalandıklarını ifade etti.

Yemeğe, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Tanju Selçuk Yücel, Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Kamil Kaya, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Müslüm Doğan, İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Mehmet İnce, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, kaymakamlar ve İl Genel Sekreteri Halis Nalbant ile İçişleri Bakanlığına bağlı kurum müdürleri katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam