VALİDEN 3. OSB MÜJDESİ
admin • 27 Temmuz 2011 20:08:05 
VALİDEN 3. OSB MÜJDESİ

 

Garanti Anadolu Sohbetleri’nde konuşan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı şunları aktardı:
“Bir şehrin kalkınması tabiî ki tek başına olmuyor. Sanayi ayrı bir unsur. Şehrin coğrafi konumu ayrı bir unsur. İklimi ve kentsel dokusu ayrı bir unsur. Bunlardan birisi eksik olduğunda diğerinin ileriye gitmesi oldukça zor. Kentsel verileri alt alta koyduğumuzda ilimizde bunların hepsinin yeterli ölçüde olduğunu göreceksiniz. Bunlardan birincisi tarih şehriyiz. Coğrafya anlamında ticaret merkezlerine yakın bir şehir. İnsan yapımız çalışkan ve gelişmelere ayak uyduran bir şehir. Ama Bilecik maalesef bu verileri bir araya getirerek istediğini alamamış bir şehir. Garanti Bankası’nın bu güzel çalışmasıyla bir adım daha atacağız. Bunları tartıştığımız sürece çözüm üretebilir ve bir adım öne geçebiliriz diye düşünüyorum”
 
“3. OSB’Yİ KURACAĞIZ”
 
Başkan Yağcı’dan sonra kürsüye gelen Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar şu bilgileri aktardı:
“Merkez organize sanayi bölgelerimizde yer kalmadı. Hemen hemen her ay yeni bir yatırımcı faaliyete başlıyor. Çalışmalarına başladık ve yakın zamanda 3. organize sanayi bölgesini kuracağız. Arsa fiyatlarımız bedavadan biraz pahalı. Bilecik ulaşım imkanları konusunda cazip bir noktada. Bilecik her konuda gelişiyor ve daha da gelişmeyi hak ediyor. Biz de bu anlamda gece gündüz çalışıyoruz. Birçok yönden şanslı bir durumdayız. Memleketimizin eli yüzü gün geçtikçe daha da düzeliyor. Batı ile Türkiye arasındaki fark açığı kapanıyor. Bu toplantının ilimize ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
sayın vali
11 yıl önce

bozüyük – vali bey sadece merkez valisi olmayın bozüyükü iyice bitirdiniz. 3. osbyi kuracağına bozüyük osb yi ayaklandırın önce. bozüyüklüler kızıncada bileciği istemiyorlar diyorsunuz. 20000 asker ve öğrenicini yaşadığı yere değil 60000 yerleşikinsanın yaşadığı yere yatırım yaptırın.

0
Would love your thoughts, please comment.x