• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vatan Partisi Bilecik 7.Olağan Kongresi Gerçekleştirdi

Vatan Partisi Bilecik 7.Olağan Kongresi Gerçekleştirdi

Vatan Partisi 7.Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Niyazi Güner’in yeniden başkan seçildiği kongre Vatan Partisi İl Başkanlığı binasında düzenlendi.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ercan Enç’in de katılım sağladı kongre; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlarken, divan başkanlığına Nadir Erol getirildi.

2020 bütçesinin ve faaliyet raporunun okunduğu ve onaylandığı kongrenin akabinde gerçekleşen seçimlerde Vatan Partisi’nin yeni yönetimi belli oldu. Niyazi Güner başkan seçilirken; Sezai Cıvgın, Feridun Aynur, Ahmet Boduroğlu, Eren Güngör, Orhan Kiraz, Feyzi Köse ve Fatma Güner Yönetim Kurulu’na seçildi.

Genel Başkan Yardımcısı Ercan Enç

“Emperyalizmin artık silahla, iktidarı değiştirme şansı kalmadı”

Eskiden sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok yerinde iktidarları, hükümetleri Amerika’nın belirlediğini ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Ercan Enç; Artık Amerika’nın bu şansı kalmamıştır. Türkiye’de de Amerika’nın iktidarları belirlediği dönemler artık bitmiştir. Emperyalizmle bu kadar yoğun bir şekilde ülkemizin karşı karşıya kaldığı bir dönem olmamıştır. Dünyada yapılan araştırmalarda Amerikan  karşıtlığının yüzde 85 gibi en yüksek seviyede olduğu yerdir. İran’dan bile.. İran’da da aynı anket çalışmalarını yapıyorlar. Amerikan karşıtlığı orada yüzde 65 çıkıyor. Türkiye’de yüzde 85. Yani Türkiye’de artık bölünme tehlikesi, özerk  bölgeler kurma tehlikesi ordumuzun, polisimizin, silahlı güçlerimizle ortadan kalkmış, bitmiştir. Ama ekonomik bakımdan fırtınalı bir döneme giriyoruz. Emperyalizmin artık silahla, iktidarı değiştirme şansı kalmadı. Türkiye’de esasında 15 Temmuz’da bunu denedi. Ama sonuç olarak yıllardan beri Türk devletine yerleşti, radyosu tasviye edildi. Amerika’nın  mağlubiyetiyle Ama ekonomik bakımdan dünya finansının  merkezinde olması nedeniyle ekonomik bakımdan çökertmeye çalışıyor. Trump’ta Türkiye’yi  o yönden tehdit ediyor. Bizim borçlanma ekonomisinden çıkıp artık ritim ekonomisine geçmemiz gerekiyor. Üretim yapak tasarruf yapmak demektir. Toplum zorlukları ancak paylaşarak atlatabilir. Onun için Atatürk’ün dediği gibi iç cephe önemlidir. Halkın çok farklı kesimlerini birleştirecek bir hükümet zorunludur. Ak Parti’de tek  balşına bunun altından kalkamamaktadır.  O yüzden Türkiye’nin tüm milli güçlerinin bir araya geldiği bir milli hükümetle zorluklar,ı fedakarlıkları ve yaratılan geliri eşit bir şekilde paylaştıracak hükümete ihtiyaç vardır” dedi.

Vatan Partisi İl Başkanı Niyazi Güner

“Nazım Hikmet’in dediği gibi; ‘Uzak Asya’dan gelip bir kısrak başı gibi uzanan bu memleket bizim’ biz Ayalıyız”

Türkiye’nin olağanüstü bir dönemden geçerken, vatan savaşı verdiğini vurgulayan İl Başkanı Niyazi Güner; “Vatan savaşında Türk Milleti,Türk Ordusu ile beraber bir başarı kazanmıştır.Emperyalizmin gelinen noktada beli kırılmıştır.Suriye’nin kuzeyinde,Irak’ın kuzeyinde ve bizim Güneydoğumuzda ABD’nin ‘kara gücüm’ dediği PKK hendeklere gömülmüştür.Bir Türk Milletinin başarısıdır.

Artık şunu anlamalıyız,Atlantik’ten Türkiye kopmuştur.Atlantik’e artık baş kaldırmaktadır. İlişkilerini koparma noktasına gelmiştir. Asyada’ki yerini almaktadır.Bunu da nereden tespit ediyoruz? Soçi Mutabakatından görüyoruz.Rusya ile İran ile Türkiye birlikte olarak Asya’da Türkiye’nin konumu dikkate alınarak yeni bir coğrafyada yaşama stratejisi belirliyor.Yani,Rusya ile İran bizim stratejik müttefikimiz oldu.Artık yükselen değer Asya’dır.

Ama bu başarı gerçekten 60-70 yıldır insanlığa zulmeden Amerika’ya karşı büyük bir zaferdir. Yani önümüzdeki süreçte devrim gerçekleşecek demektir. Fakat bunun ekonomik ayağını kuramazsak yarın aynı sıkıntıları bir kez daha yaşayacaktır. Bundan sonraki iktidarlar üretim devrimini,yani ekonomik kalkınmamızı sağlamak zorundadır.Dış borçlardan kurtulmak zorundadır.Buz zamana kadar bize dayatılan borçlanma ekonomisinden kurtulmaz zorundadır.

Dolayısıyla Vatan Partisi olarak biz ‘Üretim Devrimi’ diyoruz. Bugün itibari ile Türkiye’de Nevşehir’de Adana’da, Mersin’de ve Denizli de olmak üzere 4 üretim kurultayı düzenledik Vatan Partisi olarak.Çünkü önümüzdeki ekonomik sıkıntı topyekun milletin seferberliği ile aşılacaktır.

Üretim,teknoloji,dayanışma Asya’da yükseliyor.Mustafa Kemal Atatürk’ten öğreniyoruz.Diyordu Ki Atatürk, ‘Biz Asya bir milletiz’ Yani Nazım Hikmet’in dediği gibi; ‘Uzak Asya’dan gelip bir kısrak başı gibi uzanan bu memleket bizim’ biz Ayalıyız arkadaşlar.Batı’nın bize dayattığı bölünme,parçalanma,yalnızlaşma kabul edilemez.Çin ile Rusya ile İran ile Türk Cumhuriyetleriyle,Azerbaycan ile Irak ile Suriye ile biz bir olmak zorundayız. Coğrafyamızın yasası bu. Vatan Partisi bunu gerçekleştirmek için bugün büyük bir güç sarf ediyor”  dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam