Vatandaşlar Kullanmamakta Kararlı

Vatandaşlar Kullanmamakta Kararlı

Ama vatandaşlar eski alışkanlıklarını devam ettirmeye çalışarak yaya geçidi olmayan yerlerde refüjün üstüne çıkarak karşıya geçiyor ya da yolun ortasından karşıya geçmeye çalışıyor.

Özelikle bu durum Bilecik Devlet Hastanesi önünde sıklıkla yaşanıyor. Orada bulunan üst geçidi kullanmayan vatandaşlar yaya geçidinin olmaması sebebiyle araçların karşıya geçmeye çalıştığı yerden karşıya geçmeye çalışıyor. Vakit kazandıklarını, yollarını kısalttıklarını sanan yayalar farkında olmadan hayatlarını tehlikeye atıyor.

Bilecik’te kazaların meydana geldiği önemli yerlerden olan yol üstüne ya yeniden yaya geçidi yapılmalı ya da vatandaşlara üst geçit kullanma bilinci kazandırılmalı.

Aynı zamanda okul bölgesi olan yolda öğrenciler de karşıdan karşıya geçmek için hayatlarını tehlikeye atıyorlar. Üst geçidi kullanmak istemeyen yayalar, o bölgede uygun bir yere yaya geçidi yapılmasını talep ediyorlar. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. teşekkür – acil çözüm gereken yayaların karşıya geçerken kullandıkları yöntemi gündeme taşıdığınız ve duyarlılık için teşekkürler

  2. trafik ışığı konulmalı – bankalar civarında trafik ışıkları varken neden hastane kavşağında yok? yaşlılar ve hastaların yoğun olduğu yerde neden vatandaş merdiven tırmanmaya zorlanıyor? para çekmeye giden vatandaş daha mı öncelikli?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç