VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ AĞAÇ FİDANI DAĞITILDI

VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ AĞAÇ FİDANI DAĞITILDI

Bilecik Orman İşletme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen programda, protokol üyeleri tarafından ‘Orman Haftası’ etkinlikleri kapsamında fidan dağıtımı gerçekleştirildi.

Bilecik Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte vatandaşlara ücretsiz olarak fidan dağıtıldı.
Bilecik Orman İşletme Müdürlüğünde düzenlenen etkinliğe Vali Tahir Büyükakın, Belediye Başkan Vekili Nihat Can, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Günün anlam ve önemine binaen konuşmaların yapıldığı programda konuşan Vali Tahir Büyükakın ağaç dikme bilincinin çocuklara yerleştirilmesi amacıyla fidan dağıtımının gerçekleştirildiğini belirtti.
Etkinlik kapsamında, 2 bin 240 fidanın dağıtıldığını söyleyen Orman İşletme Müdürü Erkan Yurt ise hafta kapsamında il genelinde ise selvi, mazı fıstıkçamı ceviz ve badem türünde toplam 11 bin 200 ağaç fidanı dağıtılacağını söyledi.
Hafta boyunca yapılacak etkinlikler kapsamında, 23 Mart Cuma günü Orhan Gazi Camii Bahçesinde 2 bin 240, ilçelerde ise 6 bin 720 adet ağaç fidanı dağıtılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam