“VEBALİ BELEDİYE BAŞKANININ ÜZERİNE MİDİR?”

“VEBALİ BELEDİYE BAŞKANININ ÜZERİNE MİDİR?”

MHP İlçe Başkanı Metin Şirin, İl Genel Meclis Üyesi Orhan Uğur ve Belediye Meclis Üyelerinin birlikte yaptığı açıklamada,  Belediye Başkanı Münür Şahin’in  yeni sözleşmelerin imzalanması gerektiğini söylemesi sert bir şekilde eleştirildi ve AK Parti ilçe yönetimine “Osmaneli’ndeki vatandaşlarımız işsiz dururken AKP’li yöneticilerin görevi dışarıdan işçi bulmak mıdır? ” denildi. Yapılan açıklama şöyle:

 

"Bu zor şartlarda çalışanların yanında olması gerekirken tam aksine işverenin yanında olmuştur. "

“Değerli Osmanelili hemşehrilerimiz bizler gibi sizinde yakından takip ettiğiniz üzere ilçemizde faaliyet gösteren ve en büyük kuruluş olan CP. Standart Gıda San.A.Ş’de kriz büyümekte, çalışan kardeşlerimiz bu kış şartlarında işten çıkartılmaktadır. Bu olaylar gerçekleşirken ilçemizin Belediye Başkanı ise siyasi şovunu yaparak ilk açıklamasında çalışan kardeşlerimizin arkasında durduğunu, tek taraflı hazırlanan sözleşmenin imzalanmaması gerektiğini, devlet tarafından verilen asgari ücretin işveren tarafından çalışanlara yansıtılmadığını, işverenin sözleşmeyi imzalamazsanız sizi işten atarım sözüne de vahşi kapitalizmi bile uygulayan ülkelerde böyle bir dayatma olamayacağını söylemiştir. Sayın Belediye Başkanı daha sonraki açıklamalarında ise çalışan kardeşlerimize yönelik tek taraflı dediği sözleşmelerin imzalanması gerektiğini söylemektedir.

"AKP’li yöneticilerin görevi dışarıdan işçi bulmak mıdır?”

Bu zor şartlarda çalışanların yanında olması gerekirken tam aksine işverenin yanında olmuştur.  Bu süreçten sonra iş hakları fesih edilen çalışanlarımızın vebali Sayın Belediye Başkanının üzerine midir? Bunu da Osmanelili vatandaşlarımız adına sormak istiyoruz. Son süreçte ise Osmaneli’ndeki AKP yöneticileri il dışındaki kendine ait belediyelerde CP  Standart Gıda San.A.Ş fabrikasına işçi temini için uğraşmaktadırlar. Osmaneli’ndeki vatandaşlarımız işsiz dururken AKP’li yöneticilerin görevi dışarıdan işçi bulmak mıdır?”   

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam