”Vefa Sosyal Destek Grubu” ihtiyaçları karşılıyor

”Vefa Sosyal Destek Grubu” ihtiyaçları karşılıyor

Bilecik’te yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde oluşturulan ”Vefa Sosyal Destek Grubu”, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların talepleri karşılanıyor.

İçişleri Bakanlığının 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara ”Sokağa çıkma yasağı” genelgesi doğrultusunda Bilecik Valiliği bünyesinde oluşturulan ”Vefa Sosyal Destek Grubu”  tarafından, ihtiyacı olan vatandaşların evlerinden çıkmasını önlemek ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla gıda maddelerinin yanı sıra temizlik malzemesinin bulunduğu paketler teslim edildi.

Merkeze bağlı Küplü Köyü Muhtarı Hüseyin Demirbaş, ”Vefa Sosyal Destek Grubu”na destek olmak amacıyla köyünde başlattığı uygulamayla sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü yaşayanların ilaç başta olmak üzere diğer ihtiyaçlarını karşılıyor.

Cami hoparlöründen 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların dışarı çıkmamaları konusunda uyarıda bulunan muhtar Demirbaş, ”Köyümüzde sokağa çıkma yasağı olduğundan dolayı böyle bir uygulamaya geçtik. 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın tek tek evlerine giderek ulaştık, her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağımızı ilettik. İlacını alamayan, borcunu ödemek isteyen veya gıda ihtiyacının karşılanmasını isteyen köylülerimizin taleplerini kendi aracımla kent merkezine giderek, hallettim. Çünkü hepimizin sağlığı önemli ve duyarlı olmamız lazım. Devletimiz bize sahip çıkıyor, bizde devletimize sahip çıkmalıyız.” dedi.

Köyde yaşayan Hasan Yayla da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun mesajını telefonda okuduğunu ifade ederek, ”Sizler bizim büyüğümüzsünüz, Allah başımızdan eksik etmesin diyor. Bu temenniden daha güzel bir temenni olur mu. Bizim için çalışıyorlar. Ne mutlu böyle bir devlete sahibiz.” diye konuştu.

Beşiktaş Mahallesinde yaşayan Necati Ergin ise yasağın yayınlanmasının ardından evden dışarı çıkmadığını anlatarak, koronavirüsten korunmak için evden çıkmamalarını, evde kalmalarını istedi.
Merkeze bağlı köylerde de koronavirüs tedbirleri kapsamında, 65 yaş ve üstündekiler ile kronik rahatsızlığı olanların ihtiyaçları “Vefa Sosyal Destek Grubu” ekiplerince karşılandı.

Görevliler, 65 yaş ve üstündekiler ile kronik rahatsızlığı olanların 112, 155 ve 156 numaralarını arayarak, taleplerini iletebileceklerini hatırlatıyor.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam