VEKİL TÜZÜN’DEN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

VEKİL TÜZÜN’DEN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü nedeniyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Yüce Atatürk’ün Bedensel varlığının, aramızdan ayrılışının 80. yılında sevgi, saygı ve gönül borcu ile bir kez daha anıyoruz.

İçinde bulunduğumuz bu günlerde, bıraktığı eserin büyüklüğünü daha iyi anlıyor, tarihe ve insanlığa mal olmuş kişiliğiyle övünç duyuyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu, yurdumuzun kurtarıcısı, büyük komutan, devrimci ve devlet adamı Atatürk’ün gönüllerdeki erişilmez yeri bu güne kadar hiç değişmedi ve değişmeyecektir.

Türk Halkı; Atatürk’ün varlığından, ilke ve devrimlerinden, düşünce sisteminden, Cumhuriyet’in kazanımlarından güç alarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni aydınlık yarınlara ulaştırmak için elbirliğiyle çalışmaya devam edecektir;

Bu Halk; Yüce Önderi’ne ve onun kurduğu Cumhuriyet’e, ilke ve devrimlerine, Atatürkçü düşünce sistemine her zaman sahip çıkmış ve sahip çıkmaya devam edecektir.

Yolumuz, O’nun gösterdiği çağdaş uygarlık yoludur.

10 Kasım sadece Atatürk’ü anma değil, ilkelerini ve eserlerini anlama ve anlatma günüdür.

O’nu kaybetmenin hüznünü yaşarken, ilkelerine ve devrimlerine olan inancımızı tazeleme günüdür.

Laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, aydınlık Türkiye’nin simgesi, büyük devrimci ve düşünce insanı Yüce Önder Atatürk; Rahat uyu emanetin emin ellerdedir, Türk halkı emanetini korumuş ve korumaya devam edecektir.

Atamızın daha çok okunduğu, anlaşıldığı ve sevilmesi dileği ile; Büyük Önderimizin anısı önünde bir kez daha saygı ve sevgi ile eğiliyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam