VEKİL YAĞCI’NIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

VEKİL YAĞCI’NIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Milletvekili Selim Yağcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; ’Ulusları ve toplumları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet adını alma kabiliyetini kazanmamıştır’ diyen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, eğitim ve öğretimin bir millet için ne kadar önemli olduğunu bu özlü sözü ile bizlere açıkça anlatmıştır.’’ Dedi.

Mesajında; başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden bütün öğretmenleri rahmetle andıklarını hayatta olanlara da sağlıklı ve uzun ömürler dileyen Milletvekili Selim Yağcı, mesajında şunları kaydetti:

’’Bir çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile mümkün olabilir. Her dönemde eğitim sorunlarını çözen devletlere baktığımızda bu devletlerin kültür, sanat, bilim ve sosyo-ekonomik alanda kalkınmış ve ilerlemiş olması gözlerden kaçmayan bir unsur olmuştur. Buradan da anlaşıldığı gibi, kalkınmanın temel şartı, eğitim ve öğretimdir. Öğretmen; eğitimi, öğretimi ve insanlara bir hayat boyu rehber olmayı meslek edinen kimsedir. ’Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet adını alma kabiliyetini kazanmamıştır’ diyen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, eğitim ve öğretimin bir millet için ne kadar önemli olduğunu bu özlü sözü ile bizlere açıkça anlatmıştır. Bizler de gerek belediye başkanlığı görevimizde gerek milletvekilliği çalışmalarımızda her zaman eğitim ve öğretmenleri ön planda tutmuş ve gerekli değeri vermeye çalıştık. Çünkü eğitime, çocuklarımıza ve öğretmenlerimize yapılan yatırımın en büyük ve kazançlı yatırım olduğunun farkındayız. Eğitim ve öğretmenlerimizin bizler için taşıdığı değerin sorumluluğuyla ve eğitim alanında yapmış olduğumuz çalışmaların bizlere vermiş olduğu mutluluk ile böyle anlamlı ve güzel bir günde, öncelikle Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnet duyguları ile anıyor, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam