“VER ELİNİ OSMANELİ PROJESİ” TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

“VER ELİNİ OSMANELİ PROJESİ” TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

Osmaneli Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen tanıtım toplantısına, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şafak Sahır Karamehmetoğlu, Osmaneli Belediye Başkanı Mehmet Isıkan, TÜRSAB Yönetim Kurulu üyesi Davut Günaydın ve üyeleri ile öğretim görevlileri katıldı.

Kaymakam Çakıcı, burada yaptığı konuşmada, kentin gerek coğrafi konumu gerekse doğal güzelliklere sahip olduğu, tarihi ve kültürel değerlerle ülkenin büyük merkezlerine yakınlığı sebebiyle turizm noktasında büyük avantajlar ve fırsatlar sunduğunu belirterek, "Osmaneli ilçesine ulaşmak artık çok kolay. Tarımın ve sanayinin yanında, turizmin saç ayağı eksikti. Hazırlanan projeyle daha güzel tanıtımlar yapılacak. Eksik olan halka da tamamlanmış olacak" dedi.

Bilecik Belediye Başkanı Yağcı da turizm noktasında Bilecik'in 5 yıl önce bir çalışma başlattığını anlatarak, "Turizm noktasında eksik olanları birlik içerisinde yapabilirsek, Bilecik içerisinde sakladığı gizli hazineleri, tarihi, doğası bir araya geldiğinde, önümüzdeki süreç içerisinde ülkemizin ve dünyanın önemli turizm noktalarından biri olur. Birlik ve beraberlik, sevgi ve hoşgörüyle Bilecik, turizm alanında da hak ettiği konuma ve durum gelecektir" diye konuştu.

İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmetoğlu ise projeye şifalı içme suları olarak başladıklarını ancak süreç içerisinde ilçenin kalkınması projesine dönüştüğünü ifade ederek, üniversite olarak bütün güçleriyle projeye destek olacaklarını söyledi.

Osmaneli Belediye Başkanı Isıkan da Osmaneli'nin MÖ 2000'li yıllara dayanan eski medeniyetlerin beşiği olmuş ve bu medeniyetlerin tarihi kalıntılarının bulunduğu kent olduğunu anlatarak, projeyle kentin ülke ve dünya genelinde tanıtımının ve gelişiminin adımlarının atılacağını ifade etti.

Osmaneli Belediye Sağlık İşleri Müdürü Abdullah Tetik, "Ver Elini Osmaneli" projesinin tanıtımını yaparken, Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik de "Marka Kent Bilecik" projesinde, Osmaneli'nin yeri konulu sunum yaptı.

Tanıtım toplantısında, Vali Nayir'a, Bilecik Belediye Başkanı Yağcı'ya, Bilecik Şeyh Edebali Rektörü Prof. Dr. Özcan'a, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmetoğlu'na ve TÜRSAB Yönetim Kurulu üyesi Günaydın'a plaket verildi. Heyet, daha sonra Osmaneli'nin tarihi mekanlarını gezerek, incelemelerde bulundu.   (Bilecik Valiliği)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam