• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
VETERİNER HEKİMLERE YILLIK OLAĞAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

VETERİNER HEKİMLERE YILLIK OLAĞAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Bilecik  Merkez ve İlçelerinde görev yapan Veteriner Hekimlere Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi.

Bilecik İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü  Sosyal Tesisler Toplantı Salonunda düzenlenen programa İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür V. Devrim Toraman ile ve  Merkez ve İlçelerinde görev yapan veteriner hekimler ve Sağlık Teknisyenleri katıldı.

İl Müdürü Yıldız, katılımcılara yönelik şu konuşmayı yaptı;

“Öncelikle arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz. Bugün burada Kamu çalışanları olarak bu ülkenin tarımına ve hayvancılığına katkı sunmaktayız. Bu tarz toplantıları yaparak sahada eksikliklerimiz neler ve neler yapabiliriz, nasıl çözüm önerileri getirebiliriz bunları değerlendireceğiz. Sahada yapılan görevlerin bilincine varmak gerekir. Bir hastalık çıktığında onu tedavi etmenin ne kadar zor ve maliyetli olduğunun farkında olup gerekli tedbirleri alarak riskleri en aza indirmeliyiz. İlimizin hayvancılığını daha iyi noktalara taşımalıyız. Bildiğiniz gibi Bakanlığımız Batı Karadeniz, Güney Marmara ve Ege bölgesinin de şap hastalığından ari hale getirilmesi için harekete geçti. İlimizin hastalıklardan ari hale gelmesi için birlikte daha etkin çalışmalar yapmalıyız. Hastalık çıkışlarında hassas ve dikkatli olmalı, İşletmedeki hayvan sayılarının güncelleme işlemine önem vermeliyiz. İl içi ve iller arası hayvan hareketlerini çok hassas bir şekilde takip etmeliyiz. Bu konu da bütün güvenlik güçlerimiz, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız, meslek odaları ve tüm paydaşlarımızla birlikte hareket etmeliyiz. “dedi. Aşılarda Soğuk Zincirin önemine dikkat çeken Yıldız ; “Aşı yaparken kendi sağlığımıza ve emniyetimize dikkat ederken aynı zamanda aşının doğru ve etkili bir şekilde yapıldığından emin olmalıyız.” dedi.

Toplantıda Veteriner Hekim Oya Akdeniz suni tohumlama ve mobil sistemi, Veteriner Bilgi Sistemindeki değişikliler, konusundaki sunumu, aşı devri ile yılın genel değerlendirilmesinin ardından sorun ve çözüm önerileri ile toplantı sona erdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam