• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Vezirhan’daki Kıymetli Halıların Akıbeti Nedir?”

“Vezirhan’daki Kıymetli Halıların Akıbeti Nedir?”

“Bilecik ilinin Vezirhan beldesinde tarihi Mehmet Paşa Camii’nden çalınan kıymetli halılar; her fırsatta gündeme getirilmektedir. Bu vahim hadisenin, yetkili kişilere ulaştırılmış olduğu, konuyla alakalı kişilerin soruşturmalarda ve tutanaklarda yerinin olduğu anlaşılmış; ancak halıların akıbeti meselesi aydınlanmamıştır. Söğüt ilçesinin Tuzaklı köyünde de benzeri bir hadisenin yaşanmış olduğu bilinmekte, vatandaşlarımız kaygılanmaktadır.

Bu anlamda;

1-Vezirhan beldesindeki bu vahim hadiseyle ilgili, İl Müftülüğündeki yetkililer tarafından soruşturma yapılmış mıdır? Eğer yapılmışsa, bu soruşturmanın neticesi nedir?

2-Bu camiimizde görev yapmış olan imam ve müezzinlerin, ayrıca konudan haberdar olan vatandaşlarımızın görüş ve şahitliklerine başvurulmuş mudur?

3-Konuyla ilgili olarak, gerek Vezirhan’da, gerek Bilecik il genelinde ve gerekse bölgede yapılan araştırmalar hangi aşamadadır? Elde edilen bulgulara göre bir sonuca ulaşılmış mıdır?

4-Ayrıca; Söğüt ilçemizin Tuzaklı köyünde de benzeri bir hadise gerçekleşmiş ve köyün camisindeki halılarla birlikte çok kıymetli ve tarihi olan Kuran-ı Kerim’in de çalındığı tespit edilmiştir. Bu çalıntı eserler hakkında araştırma ve tespitler nedir? Bu eserlerin akıbeti nedir?”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam