Voleybol 2. Lig Grup Müsabakaları Başladı

Voleybol 2. Lig Grup Müsabakaları Başladı

 

“Gençlik bu milletin bel kemiğidir”

 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen açılış seremonisinde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdülhalik Bakır, gençliğin bir volkan olduğunu enerji olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Bakır şunları aktardı:

“Gençlik bir volkandır. Gençlik bir okyanustur, dalgalı bir denizdir. Gençlik enerji, gençlik güçtür, kuvvettir, bu milletin bel kemiğidir. Bunlar çok önemli kavramlar. Daha katacağımız çok isimler var gençler için. Hepimizin hayatımızda, gençliğimizde faaliyetlerimiz olur. Bir kısmı sporla uğraşır, tiyatroyla uğraşır, bazılarımız diğer sanat dallarıyla uğraşır. Bunlar milletin özelliği ve güzelliğidir. Toplumun güzelliğidir.

Spor biliyorsunuz çağımızda milletlerin, toplumların, aynı zamanda en önemli tanıtım alanıdır. Reklamıdır, tarifidir. Bu açıdan baktığımız zaman spora, sporlara çok önemli bir alan ve bu alana dünyadaki ülkeler toplumlar yatırımlar, harcamalar yapıyor. Onun için Türkiye’mize maşallah diyelim. Bu alanda çok önemli mesafeler kat etti. Bazı dallarımızda bazı sıkıntılarımız oluyor olmasına rağmen ama bazı diğer dallarda o kadar iyi yerlere geldik ki dünyada gençlerimiz döndüğünde kucaklarında ellerinde kollarında bir sürü kupalarla, madalyalarla dönüyorlar. Bu güzel bir gelişmedir. İnşallah buraya gelen gençler bundan daha güzel gelişmeler ve başarılar kaydederler.

 

‘Türkiye bunu hak ediyor’

 

Üniversite öğrencileri artık bu konuda tecrübe kazandı. Bu tür etkinlikler çok kez yapıldı. İnşallah başarılı geçer. Tecrübeli üniversitelerin yanında, çok yeni kurulan genç üniversitelerimiz var. Yeni üniversitelerimiz de artık büyük üniversitelerle bu konuda yarışmaya başlamıştır. O açıdan bütün bu faaliyete katılan sporcularımıza, sporla ilgili sorumlularımıza, öğrencilerimize, yöneticilerimize başarılar diliyorum. İnşallah üniversitemizde rahat bir ortamda güler yüzle karşılaşmışsınızdır. Biz de elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Siz de inşallah çok güzel anılarla, güzel başarılarla okullarınıza, memleketlerinize dönersiniz. Hepinize şimdiden başarılar diliyorum. İnşallah bütün dallarda gençlerimiz bu şekilde faaliyetlerde bulunur ve güzel sonuçlar alır. Türkiye bunu hak ediyor. Türkiye bu güzelliklere layıktır. Hepimiz memleketimizi seviyoruz. Bu kadar kışın ortasında bu sıkıntılara katlanarak buraya geldiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz katılımınızdan dolayı.”

Açılış konuşmasının ardından ilk maç Kırklareli Üniversitesi ile Düzce Üniversitesi arasında gerçekleştirildi. Gerçekleşen maçın galibi 3-0’lık skorla Düzce Üniversitesi oldu.

Erkekler arası takımlarda gerçekleşen maçların skorları şu şekilde:

Kırklareli Üniversitesi:0-Düzce Üniversitesi:3

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi:0-Namık Kemal Üniversitesi:3

Bülent Ecevit Üniversitesi:0-Karabük Üniversitesi:3

Kızlar arası takımlarda gerçekleşen maçların skorları ise şu şekilde:

Namık Kemal Üniversitesi:0-Kırklareli Üniversitesi:3

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi:0-Trakya Üniversitesi:3

Kastamonu Üniversitesi:3-Bülent Ecevit Üniversitesi:2

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek olan müsabakalar 24 Aralık 2013 Pazartesi günü sona erecek. ZEYNEP KILBAHRİ

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam