YAĞCI.” HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK”

YAĞCI.” HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK”

Yenipazar Cumhuriyet meydanında toplanan vatandaşlar ile bir araya gelen Selim Yağcı ve Halil Eldemir miting çalışmalarına hız kesmeden devam etti. Açılış konuşmalarının ardından sahneye çıkan Yağcı, vatandaşlara hitap etti. Yağcı konuşmasında kısaca şunlardan bahsetti:

“2’de 2 Yapmaya Var Mıyız? “

“ 24 Haziran da sandıklara gittiğimizde Yenipazarlı hemşerililerim görevlerini sonuna kadar yerine getirecekler. Değerli dostlarım dedemiz Şeyh Edebali şunu söylüyor “ Ey Oğul! Geçmişini iyi bil ki geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki nereye gideceğini bilesin. Geçmişimizi iyi bilmeliyiz. Bugün burada bizimle beraber olan ruhun sadece bugünkü ruhu değil bizim birliğimizin beraberliğimizin kardeşliğimizin milli inancımızın ruhu. Bu ruh Hz. Hamza’dan geliyor. Bu ruh 1071’de Malazgirt’te Sultan Alp Arslan’ın ruhu. Bu ruh 1299’da Ertuğrul Gazi’nin, Şeyh Edebali hazretlerinin ruhu. Bu ruh Fatih Sultan Mehmet’lerin ruhu, Abdülhamit’lerin ruhu, Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN ruhu. Biz beraber oldukça el ele gönül gönüle verdikçe Bilecik’imizde aşağamayacağımız hiçbir engel yok. Neler yaptık şöyle geriye dönüp bir bakalım;

“Geçmişimizi İyi Bilelim”

“2002 Türkiye’si AK Parti sahneye çıkmadan önceki Türkiye nasıldı, bugünkü Türkiye nasıldı? Başbakanların esnafların önüne kasaları attığı, anayasa kitapçığının atılmasıyla, ekonominin alt üst olduğu, yarın ne olacak diye herkesin düşündüğü, dükkânların ve işyerlerinin kapatıldığı, gelecek endişesinin olduğu bir ülkede millet bir partiyi kendisi kurdu. Bu parti mazlumların ve mağdurların gür sesi oldu. Milletimizin kurduğu parti olan AK Parti ve lideri dünya lideri olan Recep Tayyip Erdoğan oldu. Ve dedi ki “ Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.” Türkiye’de her şey o günden sonra değişti.” Dedi.

Yağcı sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün eksiklerimiz olabilir, sıkıntılarımız olabilir dertlerimiz bitmemiş olabilir ama herkes o gün ile bugün arasındaki olumlu gelişmeleri görebilir. Bir zamanlar bu memlekette anayasa kitapçığı atılarak ekonomi alt üst oldu. Örnekle; Ordumuzun bir kısmı Suriye’de güvenliğimiz için canlarını siper ediyor. Bir kısmı Kandil’de. Hain PKK örgütünü yerle bir etmek için savaş içerisindeler. Ülkede seçim atmosferi var. Dünyadaki bütün hain güçler toplanmışlar ülke ekonomimizi provoke etmek için ciddi bir gayret içersindeler. Peki, bu kadar şey oluyorken, vakti zamanında anayasa kitapçı atılarak ekonomisi alt üst olmuş bir ülkede halkımızın yarın için endişesi varken şu an sizin böyle bir endişeniz var mı? Mutlaka sıkıntılar var ama ülkemizde bu kadar olağanüstü şartlar varken biz ekonomiyi sağlam temeller üzerine oturttuk.” Dedi.

“Operasyon demişken “

Değerli kardeşlerim hainler o kadar azıttı ki bu milletin birliğini bütünlüğünü bozmak için gece gündüz uğraşıyorlar. Her şeyi yapma çabası içersindeler. Ta ki 15 Temmuz’da hain bir örgüt aracılığıyla ülkemizde darbe girişimi yapmaya çalıştılar. Ama milletimiz birliğiyle beraberliğiyle vatan sevdasıyla bu hainlere DUR dedi. Bugün dışarıdan destekler bizi bölmeye çalışan o hain örgütlere karşı birçok operasyon yapılıyor. Biliyorsunuz PKK binlerce gencimizin katili. Onların şahadetine sebep olan hain bir örgüt. Hepimiz biliyoruz ki PKK’nın Türkiye içerisindeki uzantısı HDP. Genel başkanı bu suçlar sebebiyle şu anda tutuklu bulunuyor. Bu 4 benzemezler var ya bunlarla beraber Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı içerisindeler. AK Parti ve MHP dışındaki diğer partilerin PKK’yı lanetleyici sözlerini hiç duydunuz mu? “ diyerek sert eleştirilerde bulundu.

“Düşman oklarının yöneldiği yere bakın“

“Bir memlekette fitne varsa ve orada ayrım yapamıyorsanız derler ki Düşman oklarının yöneldiği yöne bakın. Düşman okları nereye yöneliyorsa doğru nokta orasıdır. Şimdi size soruyorum. FETÖ bu memleketin dostu mu düşmanı mı? PKK bu memleketin dostu mu düşmanı mı? Amerika bu memleketin dostu mu düşmanı mı? Almanya, İsrail ve diğer ülkeler bu memleketin dostu mu düşmanı mı?” Diye sorular yönelten Yağcı konuşmalarına şöyle devam etti:

“ Her birinin oklarının yöneldiği ve hedef gösterdiği lider AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’dır. Yenipazar ve Bilecik sağduyusu güçlü, milliyetçi, vatanına, bayrağına saygılı bağlı insanların toplandığı ve bir arada huzurla yaşadıkları bir yerdir. Bu olay sadece yol yapılması, park yapılması olayı değildir. Bu olay istikbalimiz, istiklalimiz, geleceğimiz, çocuklarımız için çok önemli bir olaydır. Onun için vereceğiniz her oy bu mücadele için atılmış bir adımdır. Vereceğiniz her oy çok önemli. Cumhur İttifakı dışında vereceğiniz her oy ise devletimizin milletimizin geleceği noktasında birçok sıkıntıyı doğuracak bir durumdur. Yenipazarlı hemşerilerimin en doğru kararı vereceğine canı gönülden inanıyorum.” Dedi.

                                                    

“15 yıldır Bilecik Belediye Başkanlığı yapıyorum.”

Bilecik’te Belediye Başkanlığı noktasında en uzun başkanlık yapan bir kardeşinizim. Şehrin ne demek olduğunu, şehir yaşantısının ne demek olduğunu, hizmetin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Bu dönem içerisinde de elde ettiğimiz bu bilgi birikimini şehrimizin her noktasına yayma konusunda görevlendirildik. Eğer bizlere inanıp bizlere güvenirseniz Halil Eldemir kardeşim ile şehrimizi ve tüm ilçelerini daha güzel hale getirmek için var gücümüzle çalışacağız.” Diyerek konuşmasını sürdüren Yağcı konuşmalarına şu sözlerle son verdi:

“Gelecek Yenipazar’ın olacak”

“ El ele gönül gönüle vererek hem şehrimizi, hem tüm ilçelerini, hemde ülkemizi daha güzel yaşanılır yapmak için var gücümüzle çalışacağız. Gelecek Yenipazar’ın olacak, Gelecek Bilecik’in olacak, Gelecek Türkiye’nin olacak. Gelecek ben Türk’üm, Müslümanım diyen inançlı, azimli, kararlı kardeşlerimizin olacak. Biz inanıyoruz. İnanıyorsak çok güçlüyüz demektir. Azimliyiz, kararlıyız ve çalışıyoruz. Allah’ın izniyle her şeyi başaracağız.  Yeter ki el ele verelim. Yeter ki bir ve beraber olalım. Ve hep birlikte Güçlü Türkiye’yi, Güçlü Bilecik’i oluşturalım.” diyerek Yenipazar ilçesindeki miting son buldu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam