Yağcı’dan “Yahudi” iddialarına cevap

Yağcı’dan “Yahudi” iddialarına cevap

Yapılan proje hakkında konuşan Yağcı “Katı atık dönüşüm tesisi dedik. Bu tesis anlamında birçok belediye ağır yükler altına giriyor, biz Bilecik Belediyeler Birliği olarak, biz dönüşümden yanayız. Dünya’nın birçok yerinde uygulanan biyogaz yöntemiyle elektrik enerjisi üretimine ilişkin olarak bu sistemin uygun olduğunu tespit ettik.” İfadelerinde bulundu.

Aynı zamanda proje ihalesinin Yahudiler tarafından alındığına yönelik iddialara cevap veren Yağcı “Buna ilişkin olarak da özel bir ihale projesi hazırladık. Bu ihalemize yaklaşık 4 tane firma katıldı. Bu ihalemizi 29 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle, Bilecik Belediyeler Birliği’nden 1 kuruş para harcanmadan yapıldı.

“İhaleyi alanların her biri Türk vatandaşıdır”

Kamuoyunda bizim ihaleyi alan insanların Yahudi olduğu şeklinde haberler çıkartarak ciddi bir ayrımcılığın temellerini atma çabası içerisindeler. İnsani anlamda da herkes kanun önünde eşittir. Diğer bir yandan Katı atık projesinin ihalesini alanların her biri Türk vatandaşıdır. Birileri böyle başarılı bir ihaleyi kötü gösterme çabası içerisindeler. İdari bir izin gecikmesi sebebiyle firma katı atık dönüşüm tesisinin çalışmasına başlayamadı. Önümüzdeki günlerde yoğun bir şekilde hafriyat çalışmasıyla birlikte buradaki çalışmalar devam edecek. Nasip olursa havalar da iyi giderse çalışmalar hızlı bir şekilde devam edilecektir. Bu konuya ilişkin kim elinde bilgi, belge varsa ortaya koysun.  Bu ihale sonucunda Bilecik atığının %75’i dönüşmüş olacak. 2015 yılının ilk 6 aylık diliminde bu tesis hizmete açacağız. Bu tarihten itibaren de evlerimizden çöplerimiz ayrıştırılarak alınacak. Bu komplike bir proje.” dedi. BETÜL SÖNMEZER

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam