YALÇIN: “BİR KİŞİNİN BİLE İŞ BULMASI BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR”

YALÇIN: “BİR KİŞİNİN BİLE İŞ BULMASI BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR”

 

Kariyer Günleri etkinliği Bilecik Üniversitesi Sürekli Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Vali Yardımcısı Hasan Kayhan, İşkur Bilecik İl Müdürü Zihni Yalçın, PTT Bilecik BaşMüdürü Fuat Gökalp, İşadamı Ali Pamukçu, İl Tarım Müdürü Bilgin Aydın’ın katıldığı etkinliğin açılışını Vali Yardımcısı Hasan Kayhan yaptı. 
Açılış öncesi İşkur Bilecik İl Müdürü Zihni Yalçın konuşma yaptı. Konuşmasında şunları söyledi: “Bilecik Valiliği, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilecik Üniversitesi Rektörlüğü, Bilecik Belediyesi Başkanlığı, Bilecik ve Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odaları işbirliğinde bu yıl ilkini düzenlediğimiz “Kariyer Günleri” etkinliğimizin amacı, işgücü piyasasında iş arayanlarla, işletmesine eleman arayan işverenlerin, özel ve kamu sektörü işveren temsilcileri, iş arayanlar, üniversitemiz ve öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bağlı Teknik ve Mesleki Eğitim okullarının son sınıflarında okuyarak iş hayatına hazırlanan öğrenciler bazında bir araya gelinen ortak bir platform oluşturmaktadır.
Bu etkinlikler sayesinde bir kişinin bile iş bulması bizler için çok önemlidir. Kariyer Günleri etkinlikleri, istihdam sorununun çözümlenmesinde çok önemli bir fonksiyon görevi görmekte olup bundan böyle her yıl düzenlenmesini planladığımız etkinliğimiz sayesinde istihdama katkı sağlamak en büyük amacımızdır.
Yeni açılan özel sektör, fabrika ve benzeri işyerlerinde de nitelikli personel istihdamının sağlanması bakımından iş arayan öğrencilerimizle, gençlerimizle, işçi arayan fabrikalarımızın, özel sektör temsilcilerimizin bir araya gelmesi kendi branşlarına kendi eğitimlerine uygun iş alanlarının sağlanması birbirleriyle kurdukları iletişimin sağlanması bakımından kariyer günlerinin çok önemli olduğunu düşünmekteyiz.
Öncelikle gençlerimize yönelik olmak üzere tüm iş arayan vatandaşlarımıza mesleki çalışmalarında tecrübeler kazandırılması açısından düzenlediğimiz kariyer günleri etkinliğimizde ilimizin başarılı iş veren temsilcileri de yer alarak iş deneyimlerini ve iş hayatına ilişkin fikirlerini bizlerle paylaşacaklardır.
Etkinliğimize 9 işyeri katılarak destek vermiş olup, kendilerine ayrılan standları gezen vatandaşlarımız bu kurumların insan kaynakları yetkilileri ile yüz yüze görüşme ve katılımcı firmaların iş talep formlarını doldurma imkanı yakalayacaklardır. Aynı zamanda vatandaşların; iş görüşmesi, kişiye uygun açık işler, meslek edindirme kursları, kişiye uygun işler, kendi işini kurmanın yolları ve mesleklerin avantaj ve dezavantajları gibi konularda bilgi edinmeleri de İşkur personeli tarafından sağlanacaktır. 26-27 Ekim tarihleri arasında olmak üzere 2 gün sürecek olan bu Kariyer Günleri etkinliğimizin gerçekleştirilmesinde katkıda bulunan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür eder herkesin memnun kalacağı güzel bir faaliyet yaşanmasını temenni ederiz.”
 
“Umarım bu günler geleneksel hale gelir ve
her yıl artan bir ilgi ile yapılır.”
Yalçın’ın ardından Vali Yardımcısı Hasan Kayhan konuşmasını yaptı. Konuşmasında, “Kariyer Günlerinin ilimizde 1.sini düzenliyoruz. Umarım bu günler geleneksel hale gelir ve her yıl artan bir ilgi ile yapılır.
Teorik bilgilere sahip kişiler bu bilgileri bu organizasyonda yer alan kurum, kuruluş, şirket ve şahısların tecrübeleri doğrultusunda pratiğe dönüştürme imkânına sahip olmaktadırlar.
Günümüz çalışma anlayışı ‘takım çalışması’dır. Kariyer günleri de ‘takım çalışması’dır. Organizasyonda görev alan arkadaşlarımız ise yukarıdaki faydalara ek olarak takım çalışmasına uygunluk becerisini de eklemektedirler.
Kariyer günleri aracılığıyla ulaşılması hedeflenen amaçlar şunlardır:
1- Kuruluşlara kendilerini ve çalıştıkları sektörleri tanıtma imkanı vermek.
2- Gelecekte kuruluşların insan kaynaklarına katılacak mezun adaylarımızın hedeflerini belirlemede katkıda bulunmak.
3- Mezun ve mezun olacak öğrencilerimize iş görüşmesi imkânları sağlamak.
4- Ara sınıflardaki öğrencilerimize staj olanakları sağlamak.
5- Öğrencilerimizin firmalarla daha yakın iletişimde olmasını sağlamak.
6- Öğrencilerimizin mesleki bilgi ve becerilerini arttırıcı seminer ve konferanslar
7- Mezuniyet sonrası iş imkanları ve çalışma politikaları hakkında bilgi edinmelerini sağlamaktır. 
Etkinliğimize sponsor olarak, bizlere katkı sağlayan tüm destekçilerimize teşekkür eder, etkinliğimizin sizlere faydalı olmasını temenni eder, kariyer yolculuğunuzda başarılar dilerim.” dedi.
ZEYNEP KILBAHRİ
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam