YALÇIN ERCÜMEN: “HER FABRİKA BİR ÖĞRENCİYE BURS VERSİN”

YALÇIN ERCÜMEN: “HER FABRİKA BİR ÖĞRENCİYE BURS VERSİN”

Bilecik 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin 2 Nisan Çarşamba günü gerçekleşen genel kurulunda, ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine verilen burs uygulamasında değişikliğe gidildi. 2013-2014 eğitim-öğretim yılı için aşırı sayıda burs talebi olması nedeniyle bir burs yönergesi hazırlayan OSB yönetimi, bundan böyle yalnızca OSB çalışanlarının çocuklarına burs verecek. Daha önce 1. OSB’den burs almaya hak kazanmış öğrenciler ise öğrenim sürelerinin sonuna kadar, gerekli not ortalamalarını sürdürdükleri takdirde burs almaya devam edecekler.

Levent Özdağ yaptığı açıklamada, bu zamana kadar ihtiyaç sahibi 86 öğrenciye aylık 175,00- TL burs verildiğini söyledi.  1. OSB Yönetiminin, konunun önümüzdeki dönemlerde sıkıntı olmaması için hazırladığı burs yönergesi oy birliğiyle kabul edildi. Öğrencilerin burstan faydalanması için alttan dersleri olmaması ve not ortalamalarının 2.50’nin üzerinde olması gerekiyor. Diğer taraftan Tezdöksan fabrika sahibi Yalçın Ercümen’in her fabrikanın bir öğrenciye burs vermesi teklifine ise başta Arslanoğlu Kerestecilik sahibi Kemal Ergal olmak üzere katılımcılar tarafından kabul edilmedi. CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. yakışmadı – Yalçın beyin bu teklifini neden kabul etmediler? 1. OSB’de burs veren bir tek fabrika yok. Çok istiyorlarsa fabrika patronları kendi çalışanlarının çocuklarına burs versinler. Seni tebrik ediyorum Yalçın bey.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam