• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“YALIN HASTANE SİSTEMİ VE UYGULAMALARI” BEKLEME SÜRELERİNİ ORTADAN KALDIRACAK

“YALIN HASTANE SİSTEMİ VE UYGULAMALARI” BEKLEME SÜRELERİNİ ORTADAN KALDIRACAK

Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde ve BEBKA’nın destekleri ile Sağlık hizmetlerinin sunumunda yeni çözümler yeni yaklaşımlara olan ihtiyaç çerçevesinde ortaya çıkan bir yaklaşım olan  “Yalınlık” kapsamında  “Yalın Hastane Sistemi ve Uygulamaları” Eğitimi gerçekleştirildi.

Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde yapılan ve BEBKA Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen eğitim,İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda sağlık yöneticileri ve çalışanlarıyla gerçekleştirildi. Eğitimde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de son yıllarda  daha kaliteli, daha verimli, daha güvenli, daha az maliyetli ve gereksiz beklemelerin olmadığı sağlık hizmeti talebinde artış olduğu vurgusu yapılarak, buna karşın sağlık hizmeti üreten yönetici ve çalışanların bu talebe cevap verebilmek için yeni arayışlar içerisine girdiği belirtildi.

Yalın Düşünce Metotları’nın Bilecik’te sağlık tesislerinde hayata geçirilmesinin ilk adımının atıldığı bu eğitimde; yönetici ve çalışanlarımıza hizmet sunumu ve çalışma ortamında yeni bir düşünce, kültür ve metotlar kazandırılması hedefledi.

Eğitimde, hastanelerin yönetim şeklini ve organizasyon yapısını değiştiren bir felsefe olan “Yalın”lığın, sağlık hizmetleri  ikamesi olmayan, karmaşık iş süreçleri içeren, ileri uzmanlık seviyesi barındıran ve  birden fazla sektörün bir araya gelerek hizmet üretmesi gibi özelliklere sahip olduğu belirtildi. (Örneğin biyomedikal, otelcilik hizmetleri, danışmanlık, taşımacılık, güvenlik,  yazılım)

Eğitimin devamında ise yalınlık hakkında şu ifadelere yer verildi:

“YALIN; hataları ve bekleme sürelerini ortadan kaldırarak hasta tedavi ve bakım kalitesini artırmaya imkan sağlayan bir yöntemdir.

YALIN, çalışanları destekleyerek önlerine çıkan engelleri kaldıran ve onların esas hizmet alanına odaklanmasını sağlayan  bir yaklaşımdır.

Yalın düşünce ve yaklaşımların sağlık tesislerimizde bir kültür olarak yerleşmesiyle birlikte iş süreçlerinde oluşan; İsrafların, Hataların, Beklemelerin, Gereksiz işlemlerin önüne geçilerek etkin maliyetli  daha kaliteli ve verimli bir sağlık hizmeti sunulacaktır.

Bu eğitim sağlık tesislerimiz için bir başlangıç olup; Yalın Hastane anlayışının, sağlık tesislerimizde bir kültür bir düşünce ve metot olarak yerleştirilmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam