• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“YANLIŞ HESAP BAĞDAT’TAN DÖNERMİŞ”

“YANLIŞ HESAP BAĞDAT’TAN DÖNERMİŞ”

Ak Parti Söğüt İl Genel Meclisi Üyesi Ertuğrul Torun hamamı komisyon olarak incelediklerini, adı geçen hamamın Bilecik’e yakışmadığını vurgulayarak buranın satışından elde edilecek gelir ile köylere daha iyi hizmet edebileceklerini belirtti. MHP Pazaryeri İl Genel Meclisi üyesi Haluk Filizli ilçelerinde bunun sıkıntısını yıllarca yaşadıklarını bir yerde şehir hamamı mutlaka olması gerektiğini kaydetti. Komisyon üyesi Yenipazar MHP İl Genel Meclisi Üyesi Osman Varolu hamamın satışına karşı olduklarını ayrıca adı geçen hamamın gerek üniversiteden gerekse Anıtlar Yüksek Kurulundan görüş alınarak tarihi özelliği olup olmadığını araştırılmasının doğru olacağını vurguladı.

CHP Bilecik İl Genel Meclisi Üyesi Hikmet Turan “her ay ihtiyaç olduğunda bir şeyler mi satacağız?” diyerek satışa karşı olduğunu açıkladı. MHP Bilecik İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Yılmaz ise komisyon olarak yeri incelediklerini ancak satışa karşı olduğunu söyleyerek hamamın satışının gerçekleşmesinde vatandaşın nereye gideceğini sordu. MHP grup sözcüsü Zeki Uyanık Osmanlı’dan beri gelen bir hamam kültürünün olduğunu belirterek grup olarak satışa karşı olduklarını açıklamıştı.  İl Genel Meclisi Serkan Yıldırım ise olaya farklı bir boyut getirerek hamamın Bilecik’e yakışmadığını ayrıca tarihi bir özelliğinin olmadığını belirtti.

Bilecik eski Belediye Başkanı Av. Akın Olcay gazetemize açıklamada bulunarak Bilecik şehir hamamının tarihi özelliği olduğunu, tarihinin çok eskilere, yüzyıllara dayandığını ifade ederek üniversiteden yararlanılarak tarihi özelliğinin belirlenmesi gerektiğini vurgulamıştı.

Yine geçtiğimiz günlerde gazetemize açıklamalarda bulunan Bilecik eski Milletvekili Tayfur Ün hamamın satışına karşı olduğunu söylemiş araştırıldığında Bilecik hamamının tarihi özelliğinin ortaya çıkacağını kaydederek “geçmişini yıkan geleceğe sağlıklı ve mutlu bakamaz” demişti.

Tüm bu gelişmelerin ardından Bilecik şehir hamamı ve etrafındaki dükkan ve lojmanların satılacağa benziyor. Ancak benim kafama takılan hamamın tarihi özelliğinin olup olmadığı. Ayrıca satılacak hamamı alan şahıs orayı yıkıp bina yaptığında ilimiz hamamsız kalacak. Bilecik eski Belediye Başkanı Av. Akın Olcay, Bilecik eski Milletvekili Tayfur Ün, Yenipazar MHP İl Genel Meclisi Üyesi Osman Varolu hamamın tarihi özelliği olduğunu iddia ederek araştırılması gerektiğini vurgulamalarına rağmen Başkan Serkan Yıldırım tarihi özelliğinin olmadığını söylemesi ne kadar tezat bir yaklaşım tarzı..

Bana göre ilimizdeki üniversiteden, Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan ayrıca Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden görüş istenilerek ilimiz şehir hamamının tarihi özelliğinin olup olmadığının araştırılması gerekirdi. Serkan Yıldırım’ın hamam ile ilgili sözleri tamamen boş ve hiçbir dayanağı yok.

Diğer yandan ilimizde bir hamamın bulunmaması her şeyden önce bizim ayıbımız olacaktır. Zeki Uyanık’ın dediği gibi bizlerde bir hamam kültürü vardır ama ne var ki Ertuğrul Torun’un da açıkladığı gibi buranı satışından elde edilecek gelir ile köylere daha iyi hizmet edileceğini savunan bir zihniyete buradan söyleyecek başka bir kelime bulamıyorum. Bana göre başta bu satışa “EVET” diyen Ak Partili komisyon üyeleri ile diğer Ak Partili İl Genel Meclisi Üyeleri yanlış hesap peşindeler. Dilerim bu yanlışlıktan tez zamanda dönerler. Hani bir söz vardır ya “Yanlış hesap Bağdat’tan dönermiş” diye…

ERHAN TOKA

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. BÜYÜK HATA – Hamamın Satılmasına taraf olan Ak Parti Mensupları, Türk Milletini öyle şeylere hazırladılar ki, bu na da alışırız.En sonunda hemşerilerimizi cenabet gezmeye de alıştırırlar.))))

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam