• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

“YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürlüğü görevine getirilen 22. – 23. ve 24. Dönem AK Parti Bilecik Milletvekili Dr. Fahrettin Poyraz, düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Ayhan Kahraman’dan devraldı.  Bilecik’ten çıkarak böylesine önemli bir göreve getirilen Fahrettin Poyraz tüm Bilecik halkının gururu oldu.
Ankara Arı Stüdyolarında düzenlenen tören de konuşan Boyraz; “Türkiye de ulusal güvenlik anlamında en önemli kurumlardan biri de Tarım Kredi Kooperatifleri ve bunun farkında olmamız lazım.  Eğer bu gün Türkiye dimdik ayakta, güçlü olacaksa gıda güvenliği konusunda da güçlü olmak zorunda. Kendi kendine yeterli olmak zorunda, bunun alt yapısını hazırlamak zorunda. Bu sistemi işletir vaziyette tutmak zorunda. Sadece kendisi için değil. Bölgesi için kendisi için değil ulaşabildiği her alanda bunu sağlamak zorunda. Kurumumuzun öneminin farkında olmamız gerekiyor. Yapacak çok işimiz var. Türkiye’nin içinde bulunduğu konjektür, olmak ve ya olmamak içerisinde gidiyoruz şu an farkında mısınız? Adı konmamış bir mücadele içerisindeyiz. Bu durumda Tarım Kredi Kooperatifleri tüm teşkilatlarıyla bu durumda üzerine düşen her şeyi yapmak zorunda. Çok köklü bir kuruluş genelenekleri var. Türkiye değişiyor ve gelişiyor. Nerede olmamız gerekiyorsa orada olacağız. Burası evet bir resmi kurum, kooperatiflik anlayışıyla bir sivil toplum kuruluşu öbür taraftan doğrudan ve ya dolaylı 5 milyon çiftçiye, gıda arzı konusunda da 80 milyon insana ulaşma kapasitesine sahip bir kurum. Önümüzde inanılmaz bir alan var. Bu alanı birlikte işleyeceğiz. Türkiye eğer 2023 hedeflerine ulaşacaksa, Türkiye eğer ekonomisi en güçlü 10 ülkeden biri olacaksa Tarım Kredi Kooperatifleri de üzerine düşen görevi yapacaktır. Şimdikinin birkaç katı büyüklüğüne ulaşarak hem tarım sanayinde hem de vatandaşa ulaşma anlamında ulaşma anlamında ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Çalışan personelimiz tecrübeli. Türkiye’nin birikimli, en tecrübeli kadroları burada. Hep birlikte bunu işleyeceğiz. Tüm personele diyorum bir aksaklık görüyorsunuz raporlamanız yeterli. Önerileriniz var kapımız her zaman açık, uçuk kaçık fikirleriniz var kapımız her zaman açık. Bize deli dolu adamlar lazım.  Bu memleket için bu vatan için kendini feda edebilecek adamlara ihtiyacımız var.” İfadelerini kullandı.
Törende Fahrettin Poyraz’ı Bilecik’li Belediye Başkanları, AK Parti Yöneticileri, Bürokratlar, Milletvekilleri ve kurum çalışanları yalnız bırakmadı.
Değişim Gazetesi olarak bizlerde göğsümüzü kabartan bu haberden ötürü Fahrettin Poyraz’ı kutluyor, başarılar diliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam