“YAPILMAK İSTENEN KARAAHMET SOY İSMİNİN ÖTELENMESİ”

“YAPILMAK İSTENEN KARAAHMET SOY İSMİNİN ÖTELENMESİ”

CHP’den 19.10.2018 günü İl Genel Meclisi Üyeliğine aday adayı olduğunu ve 15.12.2018 tarihinde ve 500 küsur üyenin katılımı ile yapılan eğilim yoklamasında 6 aday adayı arasından 359 oy ile sıralamaya girdiğini ifade eden Janrat Karaahmet, İYİ Parti ittifakından bahsedildiğini, fakat bir türlü gerçekleşmediğini, İnsanlar gündemden uzaklaşmaya başlayınca bir gecede ittifak tamamlanıp ve bir günde açıklandığını belirtti.

“İL GENEL MECLİSLERİNDE KESİN İTTİFAK OLMAYACAĞI SÖYLENDİ”

Seçim ittifakları Türkiye’nin her yerinde yapıldığını amayaptığı araştırmalarda ve Genel Merkezler düzeyinde yaptığı görüşmelerde İl Genel Meclislerinde kesin ittifak olmayacağı söylendiğini ve Türkiye genelinde böyle olduğunu fakat ilimiz Bilecik’te sürecin böyle yürütülmediğini vurgulayan Karaahmet; İl Genel Meclislerinde niçin ittifak olmaması gerektiğini şöyle anlattı; “1-) İl Genel Meclisleri partilerin kendi oylarıdır ve partiler bir sonraki seçime o oylara göre hazırlanırlar, 2-) Seçime giren partinin üyeleri oy pusulasında kendi bayrağını ve amblemini görmek ister ve onurla o ambleme mühürünü basar, İYİ Parti yöneticileriyle yaptığım görüşmelerde bizzat bunu vurgulamışlardı bana, ne olduysa oldu 1 günde her şey değişti, yapılmak istenen Karaahmet soy isminin o listeden ötelenmesi ve dolayısıyla Janrat Karaahmet’ in meclise girip çıkarlarından yana çalışmasının engellenmesidir. Çünkü; Janrat Karaahmet gördüğü her haksızlığa karşı çıkar ve bunu kamuoyu ile paylaşırdı. Örneğin; hepimizin malı olan İl Özel İdare binasının TÜREV Vakfı’na aylık 50 TL’ ye kiraya verilmesine sessiz kalanlara inat her şeye evet.”

“İYİ PARTİ’YE VERİLDİĞİNİ VE SIRALAMANIN KAYDIRILDIĞINI BASINDAN ÖĞRENDİM”

Kendilerinden habersiz parti yönetiminin ittifakta uzlaştığını ifade eden Janrat Karaahmet siteminde şu ifadeleri kullandı; “Bizler üyelerin tercihi ile seçilmiş adaylardık, bizlerde çağırılır gelişen olaylar hakkında bilgi verilmez miydi? Biz yaptık oldu mantığıyla yapılması etik midir?

Sıralamanın 2. sırasının İYİ Parti’ye verildiğini ve sıralamanın kaydırıldığını cuma günü basından öğrendim. Aynı gün bir basın mensubunun sayın il başkanına “eğilim yoklaması yapıldı geçerliliği yok mu? ” diye sorması üzerine hiçbir geçerliliğinin olmadığını söylüyor sayın il başkanı. O zaman siz yönetim olarak 500 küsur üyeyi neden toplayıp seçim yaptınız? Bu seçimin amacı üyenin gazını alıp onlara hoş mu görünmekti? Sıralama istediğiniz gibi çıkmayınca geçersiz mi oldu?

“HİÇBİR GÜÇTEN İCAZET ALMADIM”

“Geçmişe baktığımda kimlerin nasıl aday olduğunu çok çok iyi bilirim. Taban ve parti yöneticileri, üyeler ön seçim isterken ön seçimden kaçanların ve merkez yoklamasıyla gelenlerin bir önceki seçimde merkezde birinci olan partimizi ilk yerel seçimde nasıl dip yaptırdıkları hala hafızalarımızdadır.

Katıldığım seçim sürecinde hiçbir güçten icazet almadım, çünkü bizim partimiz biat partisi değildir. Bizim partimiz fikirlerin tartışıldığı gücünü üyelerinden ve halkından alan partidir. Ben aday olmaya birilerine danışarak değil parti üyelerime ve halkıma danışarak karar veririm. Bu yola çıkarken önce sevgili muhtarlarımıza, üyelerimize ve Bileciklilere danıştım. Onların destekleri ile başvuru yaptım.

Bizler büyüklerimizden biat etmeyi değil de saygı, sevgi ve sorgulamayı öğrendik. Yaşamım boyunca yaptığım hiçbir şeyden; yazdığım yazılardan, paylaşımlardan pişmanlık duymadım.

Ben bu göreve talip olurken ne parasında pulunda, ne forsunda, ne gezilerinde gözüm vardı. Ben bunların hepsini aşmış bir kişiyim. Ama oturup dersime çalıştım köylüye ve köylere nasıl destek olabilirim, nasıl onların üretime katkıda bulunmalarını sağlarım ki bu projelerimin bir iki tanesini sevgili Muhtarlarımın birkaçı ile paylaştım. Onlar da şaşırıp mutlu oldular. Çünkü bu güne kadar onlara hiçbir şey sorulmamış. Tam bu düşüncelerimi projelendirme aşamasında iken, ki partimize çok puan getireceğine inandığım projelerdi bunlar. Ve bu haberle karşılaştım.

Biliyorum, muhalefet ne projesi yapar diyeceksiniz, sen akla mantığa ve halkına yakışır proje üretirsen iktidar seni destekler. Olmadı mı alırsın eline mikrofonu anlatırsın halka tabi o cesaret ve bilgi birikimi varsa.

CHP kültürü ile yetişmiş sosyal-demokrat düşünce ile yoğrulmuş, sol ve sosyalist düşünceye gönül vermiş, okuduğum kitaplardan aldığım birikimle, halkı mutlu olmadan kendisini mutlu olmayacağına inanan bir kişiyim. Hiçbir koltuk, makam, maddiyat ve güç beni satın alamaz. Buna en basit örnek iktidarda SHP varken ve o partinin üyesi iken, bizler istifa edip bugün yönetimlerde bulunan ve aday olan birçok kişinin engellemesine rağmen ne mutlu ki CHP’yi kuran ekipten birisiyim.

Bana inanan, güvenen, eğilim yoklamasına katılan 359 üyenin ve katılamayan ama gönlünün benden yana olduğunu bildiğim parti üyelerimin ve Bilecik halkının benden beklendiğini yapacağım. Bu benim partime ve onlara olan vicdan ve gönül borcumdur. Tarih bunların hepsini yazacaktır. Eğer ki bundan sonra bir daha sıralamayla oynanmazsa şu an da bulunduğum 3. sıra adaylığında beklenen gibi istifa etmeyip, partimin neferi olarak çalışacağım.”

Partiden 3. Sıraya kaydırıldığı için hala tebliğ almadığını vurgulayan Janrat Karahmet; bundan sonraki seçim çalışmalarında görev verilirse partilerle görev verilmezse tek başına devam edeceğini belirtti. Parti çağırırsa çalışmalara katılacağın, çağrılmazsa katılmayacağını söyleyen Karaahmet; partiye küskün ve kırdın olmadığını söyleyerek sadece durumun etik olmadığını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam