YARDIM TIRLARI HIZ KESMİYOR

YARDIM TIRLARI HIZ KESMİYOR

. Toplanan yardımların Bayırbucak ve Suriye Türkmenlerine ulaştırılması amacıyla yola çıkmadan önce konuşan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) Bilecik İl Temsilcisi Şemsettin Yıldırım “Bilecikli bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun, Bilecik Belediyesinden, Bozüyük Belediyesinden, Bütün ivil toplum kuruluşlarımıza hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Esnafından, İşçisine, memuruna kadar bütün kardeşlerimiz, bütün arkadaşlarımız birlik ve beraberliğin ne olduğunu bir kez daha gösterdiler.” diyerek şunları aktardı:

“Bugün itibari ile 2 aydan beri devam eden bu yardım süreci 3. tırı ile sonuçlandı inşallah. En başta burada genç İHH ekibimize, Üniversiteli kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu arkadaşlarımız toplam 3 tırın tamamında gayretleri ile sabahlara kadar çalıştılar, Allah hepsinden razı olsun. Bu 3. tırımızın rayiç bedel toplam 84 bin liraya tekabül ediyor. Bu da yine İHH insani yardım vakfının katkılarıyla Reyhanlı'daki depolarımıza inşallah teslim edilecek. Bilecikli bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun, Bilecik Belediyesinden, Bozüyük Belediyesinden, Bütün ivil toplum kuruluşlarımıza hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Esnafından, İşçisine, memuruna kadar bütün kardeşlerimiz, bütün arkadaşlarımız birlik ve beraberliğin ne olduğunu bir kez daha gösterdiler. Biliyorsunuz Suriye'de akan kan devam ediyor. Onlarca Ülke, Onlarca uçağını her gün kaldırıyor ancak hiçbiri Müslümanların hayrına çalışmıyor, biz bunları biliyoruz Elhamdülillah. Bu birlik beraberlikte, bu güzellikte inşallah Hayırlara vesile olacaktır. İnşallah oradaki savaş biran önce biter ve kardeşlerimizin bu şekilde yardımlara ihtiyaçları kalmaz. Sonuç olarak herkese teşekkür ederim, Allah razı olsun.

Bilecik Milli Eğitim müdürlüğümüz de yardım çalışmamıza desteklerini bildirdiler valilik onayıyla. Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bütün okullardan bizim bu yardım çalışmamıza ciddi anlamda destekler geliyor, bunun için de Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğümüze, bütün okul müdürlerimize ve öğrencilerimize hepsine teşekkür ediyorum.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam